امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27800
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی که پیش از این 5 دوره مجلس شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی که پیش از این 5 دوره مجلس شورای اسلامی(دوره اول،دوم،سوم،چهارم و هفتم) را چاپ و  روانه بازار نشر کرده بود، این بار در جدیدترین اثر خود اقدام به چاپ و انتشار کتاب مجلس شورای اسلامی دوره پنجم کرده است.
این کتاب که تألیف علی خسرو شیری و مصطفی جوان است، در 4بخش و 9فصل تنظیم شده که با توجه به پرداختن به موضوعات اتفاق افتاده در آن دوره مجلس که در ذیل به آن ها اشاره می‌شود، اهمیت بسیاری دارد.

در این کتاب که یکی از موضوعات طرح تدوین تاریخ انقلاب است، به طور مفصل به بررسی موضوعاتی مهم و حساس در عرصه داخلی و بین المللی همچون تصویب قانون داماتو در کنگره آمریکا بر ضد ایران، دادگاه میکونوس، استیضاح عبدالله نوری و عطاءالله مهاجرانی وزیران کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصلاح قانون مطبوعات، حادثه کوی دانشگاه تهران و قتل‌های زنجیره‌ای می‌پردازد که اهمیت این کتاب را دو چندان می‌کند. بنابراین مطالعه درباره‌ آن در واقع مطالعه‌ مقطعی مهم از تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

مجلس پنجم شورای اسلامی از خرداد 1375 تا خرداد 1379 و در شرایط خاص داخلی و بین‌المللی و مقارن با دو دولت سازندگی و اصلاحات استقرار یافت.

این کتاب در شمارگان1500 نسخه و 408 صفحه با قیمت 13هزار تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها