امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27805
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، تجمعی از اعضای صنوف قانونی جلوی درب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساعتی پیش شکل گرفته است. در این تجمع شورای انجمن ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، تجمعی از اعضای صنوف قانونی جلوی درب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساعتی پیش شکل گرفته است. در این تجمع شورای انجمن مدیران تدارکات همچنین انجمن دستیاران فیلم‌بردار با هم به پلاکاردهایی حمایت خود را از سازمان سینمایی و شورای عالی سینما در بازگشایی قانونی خانه سینما اعلام کردند.

در این تجمع تعداد زیادی از اهالی صنوف قانونی که سالها در حوزه سینما فعالیت کردند جلوی درب خانه سینما آمدند و خواستار حمایت ارشاد از صنوف قانونی شدند.

تعدادی از دستیاران فیلم‌بردار در جمع خبرنگاران و جلوی دوربین‌ها قرار گرفتند و گفتند خانه سینما در 20 سال گذشته برای امکانات رفاهی ما چه کاری انجام داده است.

یکی از آنان متذکر شد ما یک دفترچه بیمه داریم که آن هم در این اختلافات ممکن است دچار مشکل شود در حالی که از کل سینما تنها عایدی که به ما صنوف مختلف این خانه که دیده نمی‌شوند، به واسطه دشمنی ها و زیاده خواهی آقایان از ما گرفته شد.

در ادامه این تجمع حبیب کاسه‌ساز رئیس هیأت مدیره صنوف قانونی با اشاره به چگونگی روند قانونی شدن صنوف گفت: بازگشایی خانه سینما از آرزوهای ماست این خانه، خانه امید سینمای ماست بعد از یک سال و اندی با پشت سر گذاشتن مشکلات و موانع قانونی این خانه با محوریت قانون بازگشایی شد بارها و بارها تلاش کردیم قانون فصل‌الخطاب باشد و هر چه قانون می‌گوید انجام شود.

وی در ادامه توضیح داد: در این شرایط و با توجه به اینکه وزارت ارشاد مرجع ذیصلاح قانونی است صنوف قانونی شدند و مجمع عمومی تشکیل دادند. مجمع عمومی ما به تأیید مرجع ذیصلاح که وزرات ارشاد رسید اما متأسفانه برخی از دوستان نمی‌خواهند تسلیم قانون شوند.

وی در ادامه تأکید کرد: ما در این تجمع حاضر شدیم تا به برخی از افراد که معتقدند ما تنها 30 نفر هستیم نشان دهیم که تعداد ما 30 نفر نیست در کار صنفی ما صنف یک و دو نداریم همه صنوف در شرایطی که قانونی هستند می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: در سینما سیاهی لشکر نداریم همه در سینما جایگاه مشخص و ویژه‌ای دارند و هر کس به نوبه خود تلاش می‌کند تا به سینمای کشور کمک کند.

وی در خاتمه تأکید کرد: ما علاقمندیم صنوف همگی قانونی شوند و اعلام آمادگی می‌کنیم که اگر صنوفی که تاکنون مراحل قانونی را سپری نکردند قانونی شوند مجمع عمومی تشکیل خواهیم داد تا همه صنوف خانه سینما در آن بتوانند شرکت کنند ما از وزارت ارشاد می‌خواهیم که از صنوف قانونی حمایت کند.

بنا بر این گزارش، تجمع صنوف قانونی جلوی درب ارشاد همچنان ادامه دارد و بیش از 150 نفر در این تجمع حاضر شده‌اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها