امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27814
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 75
ابوالفضل چمندی دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: ...

ابوالفضل چمندی دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهور و حضور پرشکوه ملت ایران پیام مهم پایبندی به انقلاب و امید به نظام جمهوری اسلامی را برای جهانیان بدنبال داشت.

وی افزود: دولتی که نتیجه حماسه سیاسی سال 92 امت اسلامی است، بایستی از فضای بوجود آمده و روحیه تعاون و همکاری مردم بتواند حماسه اقتصادی را که مبتنی بر توانایی‌های داخلی است رقم بزند.

چمندی تصریح کرد: دربرهه کنونی دولت یازدهم با دو مسئله حیاتی تعیین کابینه و تبیین گفتمان «اعتدال» که مردم به آن دلبسته‌اند، روبرو است.

وی ادامه داد: تعیین وزرا سهم بسیار زیادی در موفقیت و خدای ناکرده عدم موفقیت حسن روحانی در چهار سال آینده دارد و این مسئله با تحقق شعار انتخاباتی وی گره خورده است. در این بین بسیاری از گروه‌های سیاسی بدنبال سهم خواهی از دولت یازدهم هستند و در مصاحبه‌های علنی خود وزرای دولت را پیشنهاد می‌دهند تا با استفاده از پروپاگاندا رئیس جمهور را در فشار قرار دهند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه سخنان خود درباره فعالیت‌های اصلاح طلبان برای حضور در قدرت گفت: اصلاح طلبانی که با تندروی دستاوردهای دولت کارگزاران و شخص هاشمی و بعدتر از آن دولت احمدی نژاد را نادیده گرفتند و تحت عناوین زننده‌ای با دو رئیس جمهور ایران به مقابله برخواستند و حتی پروژه عبور از خاتمی را در برهه‌ای کلید زدند؛ دوران ریاست جمهوری حسن روحانی را نیز مرحله گذاری می‌دانند که بایستی از آن در 4 سال آینده عبور کنند.

چمندی درباره برنامه اصلاح‌طلبان برای ناکارآمد نشان دادن دولت حسن روحانی در چهارسال آینده گفت: فشارهایی که به منتخب مردم وارد می‌شود برآمده از همین تحلیل است چرا که اصلاح‌طلبان بدنبال این هستند تا با تعیین افرادی برای وزارتخانه‌های حساس و قابل دسترس نظیر وزارت علوم و وزارت ارشاد، برای دولت روحانی حاشیه‌سازی کرده و در ادامه ناکارآمدی وی را به جامعه تلقین کنند.

وی تبیین شعار «اعتدال» را کمک بسزایی به حسن روحانی در جهت تعیین خط و مشی و چگونگی تعامل وی با گروه‌های سیاسی دانست و تصریح کرد: هر چند که مردم در زمان تبلیغات و آنجایی که حسن روحانی برای اثبات و دفاع از عملکرد خود از سخنان رهبری استفاده می‌کرد و کنفرانس خبری خود را در «جماران» که مکان مقدسی برای تک تک ایرانیان است گذارد احساس کردند که منظور وی از «اعتدال» بازگشت به خط امام و رهبری است.

چمندی خاطرنشان کرد: عملکرد انتخاباتی حسن روحانی این دریافت را به افکار عمومی کشور تزریق کرد که بایستی در مسیر ولایت قرار داشت و نباید نه یک قدم عقب تر از ولایت با عنوان تفریط و نه یک قدم جلوتر از ولایت با عنوان افراط برداشته شود و سلامت و موفقیت دولت تا زمانی است که این اصل مهم و الهی را رعایت کند.

به گفته وی، به هر حال مردم منتظر هستند تا در عمل ببینند که حسن روحانی در تعیین کابینه و رفتار دولتی چه میزان به شعارهای خود وفادارا خواهد ماند و مسلما قضاوت مردم بر روند پیشرفت دولت به عنوان مهمترین پارامتر تاثیرگذار خواهد بود.

چمندی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی دانشجویان آماده است تا طبق تکلیف خود در قبال نظام جمهوری اسلامی و مردم به رئیس جمهور منتخب کمک کند تا دورانی موفق برای وی و کشور رقم بخورد و تجربه سه دهه حضور ولایتمدارانه خود در عرصه دانشگاه را در اختیار دولت یازدهم و شخص رئیس جمهور برای تعیین وزیر علوم و بهداشت قرار دهد و به عنوان حنجره به حق مردم مطالبات جامعه را به گوش دولت برساند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها