امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27846
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اشرف‌نیوز»، مقامات محلی «الخالص» جمعه گذشته از صدور یک حکم قضایی از سوی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اشرف‌نیوز»، مقامات محلی «الخالص» جمعه گذشته از صدور یک حکم قضایی از سوی دادگاه‌های بغداد برای تخلیه کامل اردوگاه اشرف و تحویل آن به دایره محلی و مدنی خالص خبرداد.

«عدی الخدران» فرماندار خالص، طی یک کنفرانس خبری اعلام کرد: هنوز در اردوگاه «عراق الجدید» (اشرف سابق) 100 عضو سازمان مجاهدین خلق (گروهک منافقین) حضور دارند و سایر اعضای این سازمان به موجب قطعنامه سال گذشته سازمان ملل به بغداد انتقال یافته‌اند تا در نهایت در خارج از عراق حق پناهندگی بگیرند.

وی در ادامه به برخی فعالیت‌های سیاسی مشکوک عناصر باقی مانده در اشرف و مخالفت آنها با فروش دارایی‌های این اردوگاه طبق توافق صورت گرفته با دولت عراق، اشاره کرد و گفت این افراد درحالی از فروش دارایی‌های این اردوگاه خودداری می‌کنند که برخی شرکت‌ها و تاجران عراقی و خارجی پیشنهادهای وسوسه‌کننده‌ مالی را به آنها ارائه کرده‌اند.

دولت عراق تابستان سال گذشته، اردوگاه اشرف را تخلیه کرد و بیش از 3 هزار نفر از اعضای گروهک منافقین را به اردوگاه«لیبرتی» در غرب بغداد منتقل کرد و تنها 100 نفر از این عناصر در اشرف ماندند تا دارایی‌های این گروهک در اشرف را به فروش برسانند و مبالغ دریافتی را در راستای منافع این گروهک هزینه کنند.

استانداری دیالی بارها اعلام کرده است که می‌خواهد پس از تخلیه کامل اشرف، بر روی آن سرمایه‌گذاری کند و پس از رایزنی با مقامات محلی قصد دارد آن را به یک مرکز گردشگری و تبادل تجاری میان منطقه کردستان و بغداد تبدیل کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار