امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27850
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 104
به گزارش فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، جنگنده‌های آمریکایی در حین یک رزمایش آموزشی که دچار مشکل شد، بمب‌های بی‌اثر را به سمت دیوار بزرگ مرجانی در ...

به گزارش فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، جنگنده‌های آمریکایی در حین یک رزمایش آموزشی که دچار مشکل شد، بمب‌های بی‌اثر را به سمت دیوار بزرگ مرجانی در امتداد ساحل استرالیا پرتاب کردند.

«دیواره بزرگ مرجانی» به مجموعه عظیمی از صخره‌های مرجانی گفته می‌شود که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته‌ است که این دیواره بزرگ‌ترین مجموعه صخره‌های مرجانی در دنیا به شمار می‌آید.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که دو جنگنده، چهار بمب را در بیش از 50 متری آب، دور از مرجان‌ پرتاب کردند، تا خسارات وارده به این مکان میراث جهانی را کاهش دهند.

جنگنده‌های مذکور قرار بود بمب‌های بی‌اثر را در یک محدوده در جزیره نزدیک پرتاب کنند اما مأموریت آنها با مشکل مواجه شد.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که جنگنده‌های « AV-8B Harriers» با کمبود سوخت روبرو شدند و حالت فوق‌العاده در حین این مانور مشترک آموزشی استرالیا و آمریکا با نام « Talisman Saber» به وجود آمد.

دو جنگنده برای هدف قرار دادن محدوده بمباران در جزیره «تاون شند» آموزش دیده بودند اما مأموریت این جنگنده‌ بعد از اعلام خطر با شکست روبرو شد و هواپیماها بمب‌هایی را در پارک دریایی در امتداد ساحل «کوئینزلند» پرتاب کردند اما هیچ یک از بمب‌ها منفجر نشد.

طبق گزارش شبکه «ان بی سی» آمریکا، هر بمب‌ 226 کیلوگرم بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار