امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27851
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام محلی اعلام کرد که افراد مسلح شنبه در شهر تیسالیت در شمال مالی شش تن از جمله پنج تن از دست اندرکاران ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام محلی اعلام کرد که افراد مسلح شنبه در شهر تیسالیت در شمال مالی شش تن از جمله پنج تن از دست اندرکاران برگزاری انتخابات و یک عضو شورای شهر را ربودند.

این در حالی است که تنها یک هفته به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی مانده است.

یک مقام مسئول که در دفتر فرمانداری کیدال کار می‌کند به خبرگزاری فرانسه گفت: افراد مسلح پنج تن از کارکنان مسئول برگزاری انتخابات و یک عضو شورای این شهر را در تیسالیت در منطقه کیدال ربودند.

این مقام مسئول اعلام کرد: این افراد در شهر تیسالیت بودند تا با توزیع برگه‌های انتخاباتی ساز و کار برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 28 جولای را فراهم کنند.
هنوز هویت گروگانگیران شناسایی نشده است.

یکی از مسئولان وزارت امنیت مالی گفت: همه چیز نشان می‌دهد که این ضربه‌ای از سوی جنبش ملی آزادی بخش ازواد (شورشیان طوارق) است که نمی‌خواهد در کیدال انتخابات برگزار شود.

جنبش آزادی بخش ازواد اخیرا در واگادوگو، پایتخت بورکینافاسو با دولت مالی بر سر استقرار نیروهای ارتش در کیدال به منظور برگزاری انتخابات در این منطقه همزمان با دیگر مناطق مالی توافق کرد.

این در حالی است که برخی هواداران ازواد در کیدال از این توافق راضی نیستند و با طرفداران دولت مالی در این شهر درگیر می‌شوند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها