امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27859
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «خالد مشعل» تاکید کرد که «جان کری» می‌خواهد مسئله فلسطین را وسیله ای برای کسب افتخارات و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «خالد مشعل» تاکید کرد که «جان کری» می‌خواهد مسئله فلسطین را وسیله ای برای کسب افتخارات و دستاوردهای بیشتر برای خود قرار دهد.       

وی ضمن اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی بیش از هر طرف دیگری نگران بهار عربی است، از تمامی کشورهای عربی دعوت کرد از جنبش حماس به خاطر دفاع از امت عربی و قدس و مسجد الاقصی سپاسگذار باشند.

مشعل عنوان کرد که رژیم صهیونیستی همواره معادلات خود در منطقه را به اجرا می گذاشت اما بهار عربی تمامی معادلات و اهداف آن را بر هم زد.

وی ضمن اشاره به موضع ثابت جنبش متبوعش مبنی بر عدم به رسمیت شناختن دشمن صهیونیستی، بار دیگر بر پایبندی حماس به ذره ذره از خاک فلسطین تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، مشعل تصریح کرد که مهم‌ترین مسئله برای دشمن صهیونیستی تامین امنیت مرزهای خود است و به همین خاطر همواره تلاش می‌کند تا کشورهای همجوار در ناآرامی و مشکلات داخلی خود گرفتار باشند.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که رسانه های مصری هجمه تبلیغاتی گسترده ای را علیه اخوان المسلمین در دوره حاکمیت آن ها در مصر به راه انداختند و در این راستا از جنبش حماس به خاطر ارتباطی که با این جماعت دارد، برای تخریب وجهه آن ها استفاده کردند. وی همچنین عنوان کرد که رسانه های مصری جنایت بزرگی علیه حماس مرتکب شدند.

مشعل تشریح کرد که جنبش متبوعش در تصمیم گیری های خود از هیچ طرف عربی تبعیت نمی کند و تنها هدف آن آزادسازی فلسطین از لوث اشغالگری دشمن صهیونیستی است و به هیچ وجه در امور داخلی کشورهای عربی دخالت نمی کند.

وی خواستار اعطای فرصت به اسلامگرایان شد و تاکید کرد که تمامی گروه ها و جریان های اسلامگرا نیز باید از اشتباهات پیشین خود در تونس و مصر درس عبرت بگیرند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار