امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27880
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست «روش‌های تجمیع آیات و مفاهیم قرآن در محیط‌‌ های آموزش و پرورش» ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست «روش‌های تجمیع آیات و مفاهیم قرآن در محیط‌‌ های آموزش و پرورش» با حضور «محمد بنیادی» مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و مشاور قرآنی وزیر شب گذشته 29 تیرماه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار شد.

بنیادی با اشاره به نقش وزارت آموزش و پرورش در تبیین مضامین قرآنی گفت: اگر در بخش آموزش و پرورشِ دانش‌آموزان به بهترین شکل عمل کنیم و بتوانیم قرآن را با وجود افراد عجین سازیم، به طور حتم از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کرده‌ایم.

خانواده، نخستین کانون پرورش افراد است

وی با بیان اینکه اولین مرحله در پرورش و تربیت افراد جامعه در خانواده شکل می‌گیرد، تصریح کرد: بنیان خانواده اولین مکانی است که ترویج آموزه‌های دینی و قرآنی باید در دستور کار قرار داده شود، بنابراین جوانانی که در حال تشکیل خانواده هستند، باید بدانند که روش آموزش قرآن پیش از انتخاب همسر مطرح است.

مشاور قرآنی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به متغیرهای تأثیرگذار بر رفتار آحاد جامعه پس از خانواده ادامه داد: اجتماع، مدرسه، صدا و سیما، شهروندان و نیروی انتظامی متغیرهای بعدی هستند که نقش مهمی در شکل‌گیری فرهنگ قرآنی در جامعه دارد و اگر افراد جامعه نقش خود را به خوبی ایفا نکنند این پازل تربیتی تکمیل نخواهد شد.

هدف از آموزش قرآن در مدارس

بنیادی، تلاوت و گوش سپردن به آیات قرآن را یکی از مهم‌ترین عوامل نفوذ قرآن در افراد عنوان کرد و افزود: بهترین روش برای ترویج قرآن گوش دادن و تکرار آیات الهی است که آموزش قرآن در مدارس نیز به این منظور در ساعات درسی دانش آموزان گنجانده شده است.

مشاور قرآنی وزیر آموزش و پرورش، روش بصری را به عنوان دومین راهکار آموزش قرآن دانست و گفت: پیچیدگی‌های تلاوتی که امروزه در کشور ما و همچنین در کشور مصر به چشم می‌خورد، ناشی از پیشینه تاریخی این دو ملت در عرصه‌های صوت است، در حالی که در صدر اسلام، سادگی اساس تلاوت و ترویج قرآن بود.

دشمن از سبک زندگی مسلمانان می‌ترسد

 وی به هجمه‌های دنیای استکبار به مسلمانان به ویژه ایرانیان اشاره کرد و افزود: دشمن از سبک زندگی قرآنی مسلمانان می‌ترسد، به همین دلیل برای تغییر سبک زندگی ما از ابزارهایی همچون تحریم و جنگ نرم استفاده می‌کند.

بنیادی خاطرنشان کرد: برای تعمیم قرآن در جامعه باید سبک زندگی اسلامی را بر پایه‌های قرآن بنا کرد تا بتوانیم با اقتدار در مقابل دشمنان و هجمه‌های بیگانگان ایستادگی کنیم.

 انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار