امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27898
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 166
رضا مقدسی مدیرعامل خبرگزاری مهر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره گمانه‌زنی‌های رسانه‌های اصلاح‌طلب ...

رضا مقدسی مدیرعامل خبرگزاری مهر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره گمانه‌زنی‌های رسانه‌های اصلاح‌طلب درباره کابینه یازدهم علی‌رغم درخواست آقای روحانی در پرهیز از این موضوع اظهارداشت: روزنامه‌های زنجیره‌ای با وجود اینکه سعی می‌کنند، حالت مطالبه‌‌گری و فاصله خود را با آقای روحانی حفظ کرده و چانه‌زنی‌های مرسوم جریان‌شان را از دولت روحانی داشته باشند، اما در عین حال بحث سهم‌خواهی را نیز دنبال می‌کنند.

مدیرعامل خبرگزاری مهر بر همین اساس به تعبیر سیاست چماق و هویج و با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن جریان اصلاحات اشاره و تصریح‌کرد: در واقع این جریان سعی دارد از هر دو موضع با دولت آقای روحانی مناسبات خود را تنظیم کند، یعنی هم فاصله و هم مطالبه‌گری خود را از دولت روحانی داشته باشند.

*آقای روحانی حواسش به دوستان شریک در سود هست

وی با بیان اینکه در این صورت در اشکالات و احیاناً نقاط ضعفی که دولت روحانی می‌تواند داشته باشد خود را جدا کرده در جاهایی که برایشان سود دارد در آن شریک خواهند بود، افزود: البته آقای روحانی توجه و حواسش به این دوستان اصلاح‌طلبش است که شریک در سود بوده و در هزینه و خرج و مخارج کار دولت خود را جدا کرده‌اند.

مقدسی درعین حال به این موضوع نیز اشاره کرد که جریان اصلاح‌طلب سعی دارد با فضایی که ایجاد می‌کند به گونه‌ای وانمود کند که پیروز انتخابات است و یادآور شد: مردم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به جریان سیاسی خاص رأی نداده و به اعتدال رای دادند و به نوعی هر دو جریان سیاسی خود را پیروز انتخابات می‌دانند اما جریان اصلاحات می‌خواهد آن را مصادره به مطلوب کند.

*اصلاح‌طلبان به دنبال موقعیت برای بازگشت به قدرت هستند

مدیرعامل خبرگزاری مهر اضافه‌کرد: جریان اصلاحات در فضاسازی‌ها و مطالبه‌گری‌هایشان سعی دارد سهم خود را بالا برده و خود را پیروز عرصه‌ای معرفی کنند که تا قبل از انتخابات بخشی از این جریان، عرصه انتخابات را تحریم کرده و یا با حضور حداقلی 7 درصدی در انتخابات شرکت کردند؛ از این رو با این رفتار هم سعی می‌کنند شکست خود را جبران کنند و هم با سهم‌خواهی وانمود کنند حضور فعالی در انتخابات داشتند و جریانشان به پیروزی رسید.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس اظهارداشت: نکته دیگری که در بطن این موضوع وجود دارد این است که اصلاح‌طلبان این موقعیت را روزنه‌ای برای بازگشت به قدرت می‌دانند و اینکه هر چقدر سهم خود را در قدرت افزایش دهند، مقدمه‌ای برای انتخابات‌های بعدی مثل مجلس است تا بتوانند بازگشت کامل و مجددی به قدرت داشته باشند.

*مردم حوادث تلخ دوره اصلاحات را فراموش نمی‌کنند

مقدسی بر همین اساس تأکید کرد: از این رو آقای روحانی باید مراقب باشد از افرادی که پایگاه مطلوبی ندارند و سابقه خوبی در حوادث گذشته انقلاب به جای نگذاشتند، استفاده نکند چرا که مردم، این گروه‌های افراطی و تند را از جریان قدرت حذف کرده‌اند و نباید روزنه‌ای برای بازگشت پیدا کنند.

مدیرعامل خبرگزاری مهر همچنین اظهارداشت: جالب‌تر اینکه بسیاری از افراد که چهره‌های افراطی جریان اصلاح‌طلب بودند به گونه‌ای رفتار می‌کنند که مدعی اعتدال هستند، درحالی که بسیاری از آنها که در روزنامه‌های زنجیره‌ای ادعای اعتدال و میانه‌روی می‌کنند و تلاش دارند ترجمه دیگری از اعتدال‌گرایی وانمود کنند تصورشان این است که سابقه رفتار آنها در مجلس ششم، جریان کوی دانشگاه و حوادث تلخ دولت اصلاحات از حافظه تاریخی مردم حذف شده است در حالی که چنین نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم اصلاح‌طلبی را اعتدال‌گرایی ترجمه نمی‌کنند و بین رفتار افراطی و اعتدالی تفاوت قائلند و آنها نمی‌توانند این موضوع را دگرگون جلوه دهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار