امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27914
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 55
احمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهارداشت: یکی از روش‌های درمان دندان‌های پوسیده روکش است که روکش دندان شیری با روکش دندان ...

احمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهارداشت: یکی از روش‌های درمان دندان‌های پوسیده روکش است که روکش دندان شیری با روکش دندان بزرگسالان تفاوت زیادی دارد.

متخصص دندانپزشکی کودکان گفت: در دندان شیری اصرار زیادی روی زیبایی دندان نیست چرا که هدف، حفظ کردن تاج دندان تا زمان افتادن است.

معاون آموزش تخصصی دانشکده دندانپزشکی تهران افزود: جنس روکش دندان شیری استنلس استیل است که روکش زنگ نزن خیلی نازکی است که تراش زیادی نمی‌خواهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: در دندان‌ شیری کودکان که نیاز به عصب کشی دارند طبیعتاً مقدار زیادی از تاج از بین می‌رود و باعث شکستگی در آینده می‌شود بنابراین نیاز به روکش در دندان شیری عصب‌کشی شده احساس می‌شود.

متخصص دندانپزشکی کودکان ادامه داد: همچنین زمانی که دندان عصب‌کشی نشده باشد اما نیاز به پرکردگی به مقدار زیاد باشد و قسمت زیادی از تاج از بین رفته باشد، پر کردگی دیگر نیاز نیست و با روکش، دندان را ترمیم می‌کنیم.

جعفری به معلولان و کسانی که وضعیت نامطلوبی از نظر پیش‌آگهی سالم نگه داشتن دندان دارند اشاره داشت و افزود: این دسته از افراد که توانمندی لازم برای پاک کردن دندان را ندارند اگر وضعیت دندانی شان بحرانی باشد و نیاز به ترمیم و پرکردگی احساس شود، پرکردگی با روکش انجام می‌شود.

معاون آموزش تخصصی دانشکده دندانپزشکی تهران افزود: در این دسته از افراد، اگر احساس شود که دندانهای خراب می‌توانند سایر دندانها را نیز خراب کنند به دلیل نبود مکانیزم پاک‌کنندگی و توانمندی، سعی به روکش دندان به جای پر کردن است.

جعفری در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر محدوده سنی انجام عمل روکش در دندان کودکان، گفت: روکش در کودکان برای دندان‌های عقبی انجام می‌شود و از 3 سالگی به بعد این عمل انجام می‌شود چرا که می‌خواهیم این دندانها را تا درآمدن دندان دائمی حفظ کرد تا جا و فضای دندان دائمی از بین نرود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها