امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27917
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار حوادث فارس،‌ در ساعت 8 صبح روز 6 تیر امسال و از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110، کشف جسد مرد جوانی در داخل باغی در بلوار معلم ـ انتهای ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس،‌ در ساعت 8 صبح روز 6 تیر امسال و از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110، کشف جسد مرد جوانی در داخل باغی در بلوار معلم ـ انتهای خیابان فاخری به کلانتری 151 یافت آباد اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به آصف 27 ساله است که با ضربات متعدد به ناحیه سر و قسمت های مختلف بدن به قتل رسیده که بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور شعبه دهم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان در اولین مرحله به تحقیق از صاحبِ یکی از کارگاه‌های واقع در داخل باغ (محل کشف جسد ) پرداختند که در حین مراجعه به کارگاه محل کارش، با جسد مقتول روبرو و موضوع را به پلیس اطلاع داده بود.

صاحب کارگاه آهن فروشی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: بنده مسئول کارگاه آهن فروشی هستم و کلید باغ و کارگاه در اختیارم است؛ ساعت 8، زمانیکه برای باز کردن در کارگاه به باغ مراجعه کردم، ناگهان پس از باز کردن در باغ متوجه جسد آصف در داخل باغ شدم که بلافاصله موضوع را به 110 خبر دادم.

با توجه به اظهارات صاحب کارگاه طلافروشی و شناسایی پیمان 26 ساله به عنوان شخصی که مقتول آخرین بار با وی بوده، تحقیقات از این شخص در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.
 در ساعت 16:30 روز 6 تیر پیمان با مراجعه به اداره دهم و معرفی خود به عنوان قاتل، در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت: شب گذشته با فردی به هویت آصف در محله یافت آباد درگیر شدم که با ضربات چاقو، وی را از پای در آوردم.

پیمان در خصوص انگیزه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: شب حادثه، به همراه آصف مشروب خورده و برای استراحت به باغ رفته بودیم که در همان حالت مستی با یکدیگر درگیر شده و من چندین ضربه چاقو به گردن آصف زدم.

در حالیکه پیمان در اظهارات اولیه مدعی بود که جنایت را به تنهایی مرتکب شده، کارآگاهان اداره دهم با مراجعه به محل جنایت به بررسی میدانی از محل پرداختند؛ همزمان، نظریه پزشکی قانونی در خصوص علت مرگ نیز اعلام شد.

برابر نظریه پزشکی قانونی، علاوه بر آثار متعدد ناشی از اصابت جسم تیز و برنده به قسمت های مختلف بدن، شکستگی هاتی ناشی از اصابت ضربات جسم سخت به ناحیه سرِ مقتول نیز مورد شناسایی قرار گرفت و این در حالی بود که پیمان در طول تحقیقات، هیچگونه اشاره ای به ضربات با جسم سخت به سر مقتول نکرده بود و کارآگاهان اداره دهم نیز با انجام بررسی های میدانی از محل جنایت اطمینان داشتند که قتل نمی‌توانسته تنها توسط یک نفر صورت گرفته باشد.

با توجه به شواهد، دلایل و مدارک بدست آمده که نشان از حضور فرد یا افرادی دیگر در ارتکاب جنایت داشت، کارآگاهان به تحقیق از پیمان پرداخته و نهایتا وی لب به اعتراف گشود و یکی از دوستانش به نام امیر 23 ساله را به عنوان همدست خود در ارتکاب جنایت معرفی کرد.
 پیمان در اظهارات جدید خود به کارآگاهان گفت: به همراه مقتول در داخل پارک نشسته و مشروب خورده بودیم؛ آصف با مراجعه به صاحب کارگاه داخل باغ از وی درخواست کلید کانکس داخل باغ را کرده بود که صاحب کارگاه پس از دادنِ کلید به آصف، هر دو نفرمان را تا در باغ رساند.

هنوز مدت زیادی از حضورمان در داخل باغ نگذشته بود که شوخی شوخی با یکدیگر درگیر شدیم و من نیز با یکی از دوستانم به نام امیر تماس گرفته و او نیز با موتور آمد؛ پس از رسیدن امیر، آصف را صدا زده و به محض نزدیک شدنش ضربه اول را با چاقو به سینه اش زدم که روی زمین افتاد.

امیر نیز چند ضربه چاقو زد و زمانیکه قصد داشت تا با موتور از باغ خارج شود، از او خواستم تا مرا تنها نگذارد که امیر مجددا از موتور پیاده شد و با بلوک سیمانی چند ضربه به سر آصف زد و همزمان با وی، من نیز ضربات چاقو را به قسمت های مختلف بدن آصف می زدم.

با توجه به اعترافات پیمان و معرفی امیر به عنوان شریک جنایت، دستگیری وی در دستور کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام متهم شماره 2 پرونده نیز دستگیر و صراحتا به مشارکت در جنایت اعتراف کرد.

امیر با تأیید اظهارات پیمان، در خصوص انگیزه خود در ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: من هیچ اختلافی با مقتول نداشتم و پیمان از من خواسته بود تا به او کمک کنم.  

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح هر دو متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی برای هر دو متهم صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها