امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27930
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ریاست جمهوری نیجریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: گودلاک جاناتان، رئیس جمهور نیجریه که دیروز شنبه هیئتی ویژه از ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ریاست جمهوری نیجریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: گودلاک جاناتان، رئیس جمهور نیجریه که دیروز شنبه هیئتی ویژه از عدلی منصور، رئیس جمهور موقت مصر را به حضور پذیرفت، تاکید کرد که با هر گونه براندازی غیرقانونی دولت منتخب دموکراتیک مخالف است.

شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا پس از سرنگونی دولت محمد مرسی در پنجم جولای عضویت مصر را در اتحادیه آفریقا به حال تعلیق درآورد.

قاهره پس از آن از قصد خود برای اعزام هیئت‌های بلندپایه به تعدادی از پایتخت‌های کشورهای آفریقایی خبر داد تا از اتحادیه آفریقا بخواهند از تصمیم خود بازگردد.

جاناتان، رئیس جمهور نیجریه در دیدار دیروز شنبه خود با رؤوف سعد فرستاده ویژه عدلی منصور گفت که نیجریه و اتحادیه آفریقا با هر گونه براندازی غیرقانونی دولت منتخب دموکراتیک مخالف است.

روبن اباتی، سخنگوی رئیس جمهور نیجریه در این بیانیه افزود: رئیس جمهور نیجریه از تضمین سفیر سعد استقبال کرد که گفت ارتش مصر در اداره روزانه امور کشور مشارکت نمی‌کند.

رئیس جمهور نیجریه به دولت موقت مصر توصیه کرد برای بازگرداندن مصر به نظامی دموکراتیک در اسرع وقت و با همه توان خود تلاش کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها