امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2794
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج ستار هدایتخواه امروز در نشست تبیین کارکرد رسانه در نظام جمهوری اسلامی که در محل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج ستار هدایتخواه امروز در نشست تبیین کارکرد رسانه در نظام جمهوری اسلامی که در محل حسینیه ثارالله سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین عامل در تربیت، ارائه الگوهای عملی است.

کارشناس مسائل فرهنگی ادامه داد: کودک غریزه تقلید دارد و با نگاه کردن و رؤیت تلویزیون خواسته و ناخواسته در دام تقلید می‌افتد که این وظیفه ما را در قبال آن‌ها سنگین می‌کند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با کارکرد وسیعی که تلویزیون در هنگامه کنونی دارد برخی چهره‌های ناشایست در رسانه ملی الگوپردازی می‌کنند.

این استاد دانشگاه افزود: اکنون سه گروه در تلویزیون جمهوری اسلامی الگوپردازی می‌کنند که عبارتند از هنرپیشگان، مجریان تلویزیونی و ورزشکاران که هر چند بسیاری از این سه قشر انسان‌های فرهیخته و شایسته‌ای هستند ولی بسیاری از آن دسته که در صدا و سیما ایفاگر الگوپردازی بوده شایستگی این کار را ندارند.

هدایتخواه با ابراز انتقاد شدید از برخی مجریان تلویزیونی به نمونه‌ای اشاره کرد و گفت: بسیار تأسف‌بار است که کسی بیاید و بگوید خدا را شاکرم در هنگامه‌ای زندگی می‌کنم که مسی بازیکن فلان تیم در آن زمانه زندگی می‌کند.

مخبر دو دوره کمیسیون فرهنگی مجلس در ادوار هفتم و هشتم ادامه داد: الگوپرداز در صدا و سیما باید کسی باشد که در معنویت و اخلاق و ادب و انسانیت و معبودیت و سایر ارزش‌های دینی سرآمد باشد.

وی یکی از نقاط ضعف در رسانه ملی را در نوع فرهنگ‌سازی زندگی و توجه به تجمل‌گرایی دانست و گفت: این کار جزو شیوه‌های غلط و بر خلاف ترویج سبک زندگی اسلامی مطرح شده توسط مقام معظم رهبری است.

کارشناس مسائل فرهنگی دیگر شیوه غلط در رسانه ملی را مربوط به شیوه ازدواج دانست و گفت: هر چند امروزه همه نتیجه آخر سریال‌ها را در نگاه اول و قسمت نخست می‌دانند ولی باید گفت این شیوه هم با سبک ازدواج اسلامی فاصله بسیار دارد.
انتهای پیام/2571/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها