امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27945
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 178
حجت‌الاسلام «سعید بهمنی» عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی در نشست «بررسی دستاوردهای منشور توسعه فرهنگ قرآنی» که شب گذشته در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ...

حجت‌الاسلام «سعید بهمنی» عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی در نشست «بررسی دستاوردهای منشور توسعه فرهنگ قرآنی» که شب گذشته در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد طی سخنانی در خصوص تعریف فرهنگ قرآنی گفت:  به زیرساخت‌ها، پیش فرض‌ها، باورها، پیشرفت‌ها و عواطف که فرهنگ آن ملت را تشکیل می‌دهند، فرهنگ قرآنی می‌گویند زیرا همه این پیش‌فرض‌ها، باورها و پیشرفت‌ها باید مطابق با قرآن کریم باشد.

انس با قرآن با تمسک به قرآن محقق می‌شود

وی با اشاره به مفاهیم کلیدی که در قرآن کریم بیان شده گفت: یکی از مفاهیم کلیدی که قرآن بیان کرده، مفهوم «تمسک» است، هنگامی که سخن از قرآن می‌شود بیش از هر چیز به انس با قرآن اشاره شده که این انس با تمسک محقق می‌شود، همچنین در حدیث «ثقلین» که یکی از مهم‌ترین احادیث است، تمسک در کاربرد قرآن بیان شده است و تمسک به کتاب نیازمند همراهی با عترت است.

وی در خصوص اهداف شورای توسعه فرهنگ قرآنی اظهار داشت: هدف اصلی شورای توسعه این است که در افق زمانی منطقی به اهداف خود برسد که این هدف تمسک مردم به قرآن کریم است.

در افق چشم‌انداز 1404 باید مردم به تمسک با قرآن برسند

بهمنی با اشاره به چشم‌انداز 1404 اظهار داشت: اهداف نهایی کشور در افق 1404 بیان شده که مبانی این افق همه از قرآن است و در دامن قرآن محقق می‌شود، همچنین شورای توسعه در مصوبات خود یک نظام‌نامه راهبردی دارد که در آن پیش‌بینی شده سند راهبردی فعالیت‌های کشور تدوین شود، اما به نظر من در افق چشم‌انداز 1404 مردم کشور باید در حد توسعه یافته به تمسک قرآن برسند.

وی با اشاره به اینکه اعضای شورای توسعه، امنای منشور توسعه فرهنگ قرآنی هستند، گفت: برای رسیدن به تمسک به قرآن نیاز به ایجاد یکپارچگی است و ما به عنوان امنای منشور، لوازم این یکپارچگی راهبردی را فراهم کرده‌ایم؛ اما این به این معنا نیست که این یکپارچگی اتفاق افتاده و در این خصوص باید فعالیت‌ها ادامه داشته باشد.

برای بررسی فعالیت‌های قرآنی به یک پیامدسنجی نیاز است

وی در ادامه با اشاره به نیاز «پیامدسنجی» فعالیت‌های قرآنی گفت: در راستای تحقق منشور، موضوع دیگری به نام «پیامدسنجی» وجود دارد و باید طی آن ببینیم چقدر به هدف اصلی خود نزدیک شده‌ایم، البته با مطالعات صورت گرفته هنوز با هدف نهایی فاصله داریم.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار