امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27959
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 73
حسن رحیمی روشن عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه ...

حسن رحیمی روشن عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه پرداختن یا نپرداختن رسانه‌ها به کابینه یازدهم یک شمشیر دولبه است، گفت: دولت منتخب باید با حوصله فرصت داشته باشد تا همکاران خود را مشخص کند و اینکه رسانه‌ها به طور مداوم به چگونگی انتخاب اعضای کابینه بپردازند می‌تواند به صورت یک شمشیر دولبه خاصیت مثبت و منفی داشته باشد.

وی افزود:‌ این که رسانه‌ها به چگونگی انتخاب اعضای کابینه بپردازد یک بحث اصولی است زیرا رسانه‌ها به عنوان چشم و گوش جامعه و زبان مردم  حق دارند که بر دولت منتخب نظارت کنند.

رحیمی‌روشن با بیان اینکه رسانه‌ها رکن چهارم دموکراسی هستند، اظهار داشت: نمی‌توانیم حکم به این قضیه بدهیم که رسانه‌ها به طور کلی به چگونگی انتخاب اعضای کابینه نپردازند ولی اگر بر حسب وظیفه اطلاع رسانی رسانه‌ها به این قضیه پرداختند ممکن است آسیب‌هایی را هم داشته باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا اضافه کرد: با وجود اینکه رئیس‌جمهور منتخب اعلام کرده است که وامدار هیچ گروهی نیست و به هیچ جناحی وابستگی ندارد ولی گروهی که بر سهم نداشتن در انتخابات تاکید می‌کردند زیرکانه به دنبال وابستگی به روحانی و به دست گرفتن پست‌های اصلی در دولت یازدهم هستند.

وی عنوان کرد: برخی افراد از یک حزب چند وزارتخانه اصلی را در نظر گرفتند و با اطمینان در رابطه با وزرای آینده صحبت می‌کنند. این افراد به فکر دوره‌های آینده و ساختن نیروهای اجتماعی برای 10 سال آینده هستند و امیدواریم رئیس‌جمهور منتخب با اعتدال طلبی به این نکات توجه کنند.

رحیمی‌روشن با اشاره به شایعاتی مبنی بر حضور برخی وزرای قبلی در وزارتخانه‌های اصلی، گفت: بازگرداندن یک وزیر به همان پست چه مطلوبیتی برای جامعه دارد؟ وقتی کسی امتحان خود را در یک پست پس داده است و تمام دانش و تخصص خود را به معرض نمایش گذاشته است چه طور می‌تواند دوباره در آن پست به کار گرفته شود؟

رحیمی روشن با تاکید بر نقش نمایندگان مجلس در چگونگی به کار گیری افراد در کابینه یازدهم، گفت: نمایندگان مجلس وظیفه سنگینی دارند زیرا در نهایت آنها هستند که به کابینه یازدهم رای اعتماد می‌دهند و باید رسالت واقعی و استقلال خود را به نمایش بگذارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها