امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27964
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «حازم الببلاوی»، نخست وزیر دولت موقت مصر در گفت‌وگو با تلویزیون رسمی این کشور تأکید کرد که وی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «حازم الببلاوی»، نخست وزیر دولت موقت مصر در گفت‌وگو با تلویزیون رسمی این کشور تأکید کرد که وی در ابتدای کار با به عهده گرفتن مسئولیت نخست وزیری مخالفت کرده زیرا او یک اقتصاد دان است و درخواست کرده بوده که شخص دیگری عهده دار این مسئولیت شود.

وی افزود: بعد از اینکه افراد زیادی از به عهده گرفتن این مسئولیت عذرخواهی کردند به این نتیجه رسیدم که هرچند این مسئله فشار روحی فراوانی ایجاد می‌کند اما کشور در حال حاضر نیاز به حکومت دارد.

نخست وزیر موقت مصر با اشاره به نهاد قضایی مصر تأکید کرد که این نهاد از پاک ترین دستگاه‌های نظامی کشور است اما برخی از قاضیان باید از درگیر شدن در مسائل جزئی دوری کنند.

ببلاوی تأکید کرد که تأسیس وزارت عدالت انتقالی برای رسیدن به آشتی ملی صورت گرفته است و مهم ترین چالشی که در حال حاضر مصر با آن روبرو شده است مسئله تفرقه و چندپارگی است که در خیابان‌های مصر نیز مشهود است.

وی گفت که در مراحل تشکیل دولت تنها با «محمد البرادعی» مشورت کرده و «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع در جریان تشکیل دولت قرار نداشته است.

نخست وزیر موقت مصر تأکید کرد که هدف اولیه او در تشکیل دولت شایستگی بوده زیرا کشور به افراد با تجربه و شایسته نیاز دارد.

وی افزود: به پیشینه سیاسی افرادی که برای به عهده گرفتن وزارت خانه های مختلف معرفی شده بودند توجه نکردم و متعهد بودم که دولت باید از همه جریان‌های سیاسی تشکیل شود.

وی همچنین تأکید کرد که مصر در نبردی برای بازسازی اقتصاد مصر است و کمک‌های کشورهای عربی به مصر برای عبور از این مرحله کافی نیست بلکه باید کارخانه‌های مصری فعالیت خود را دوباره آغاز کنند.

وی در اشاره به کمک‌های آمریکا نیز گفت که همانگونه که مصر از کمک‌های آمریکا بهره میبرد، این کشور نیز از ثبات در مصر بهره مند خواهد شد.

وی با اشاره به اظهارات اخیر مقامات ترکیه درباره تحولات سیاسی مصر گفت: نباید در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت کرد و مصر به دنبال ایجاد تنش با هیچ کشوری نیست که شرایط واقعی این کشور را درک نمی‌کند.

ببلاوی افزود: ترکیه کشور مهمی در منطقه است و رابطه دو کشور برای قاهره مهم است اما «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه اطلاعات ناقصی درباره تحولات کشور دارد که این مسئله نیازمند توضیح است.

امروز اولین جلسه دولت موقت مصر بعد از ادای سوگند، به ریاست حازم الببلاوی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها