امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2797
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 282
بهادر کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در حال حاضر جلساتی برای تعیین شاخص کیفی خودروها ...

بهادر کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در حال حاضر جلساتی برای تعیین شاخص کیفی خودروها جهت درج در فرمول قیمت‌گذاری خودرو با سازمان حمایت در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: برای تعیین قیمت جدید خودروها باید شاخص کیفیت هرمدل خودرو استخراج شود که برای این کار، روند کیفیت خودروها توسط سازمان استاندارد رصد می‌شود.

کاظمی توضیح داد: برای تعیین شاخص کیفیت خودروها بررسی‌های لازم از طریق شرکت بازرسی و کیفیت، گزارش‌های حاصل از خطوط تولیدی و نمونه خودروهای خریداری شده از سطح بازار توسط سازمان استاندارد انجام خواهد شد و کیفیت خودروها نیز در طی مسیر و پس از پیمایش، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

به گفته وی، مجموع بررسی‌های انجام‌ شده در این زمینه باعث استخراج شاخص کیفیت هر خودرو خواهد شد که این شاخص در فرمول قیمت‌گذاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معاون سازمان استاندارد با بیان اینکه ضریب کیفیت خودروها در هر سال در مقایسه با سال قبل از آن تعیین می‌شود، افزود: تا زمانی که نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی برای تعیین قیمت جدید خودروها مشخص شود، شاخص کیفیت نیز استخراج خواهد شد و احتمالاً طی 2 تا 3 روز آینده نهایی می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها