امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27970
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جوزف دانفورد» فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان ضمن مخالفت با «گزینه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جوزف دانفورد» فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان ضمن مخالفت با «گزینه صفر»، بیان داشت که خروج کامل نظامیان خارجی از افغانستان به دستاوردهای آمریکا در افغانستان آسیب وارد می‌کند.

این مقام نظامی آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود بیان داشت که حتی بحث در مورد خروج کامل نظامیان خارجی از افغانستان، به مأموریت نظامی آمریکا در افغانستان آسیب می‌رساند.

2 روز پیش «جان آلن» فرمانده سابق نیروهای خارجی در افغانستان نیز ضمن هشدار نسبت به خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان اظهار داشت: عملی شدن این طرح، تبعات منفی در پی خواهد داشت.

«جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید نیز هفته گذشته اعلام کرد که تاکنون در خصوص خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان تصمیم گرفته نشده است.

وی گفت که طرح خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان، پس از مذاکره با دولت افغانستان نهایی خواهد شد.

سخنگوی کاخ سفید افزود که تاکنون تصمیم نهایی درباره گزینه صفر(خروج کامل) گرفته نشده است.

روزنامه نیویورک تایمز 2 هفته گزارش داد که باراک اوباما به دلیل اختلاف با حامد کرزی، درباره خروج سریع نیروهای نظامی خود از افغانستان، احتمالا به دنبال این تصمیم باشد که تا سال 2015 حتی یک سرباز آمریکایی در افغانستان باقی نماند.

در اولین واکنش دولت افغانستان به این گزارش، «ایمل فیضی» سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان انتشار اخباری مبنی بر خروج ناتو از افغانستان را نوعی فشار آمریکا بر کابل در راستای امضای بی‌قید و شرط توافقنامه امنیتی با این کشور دانست و تأکید کرد که آمریکا خواهان داشتن حضور طولانی‌مدت در افغانستان است.

در همین حال «ودیر صافی» کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه کابل در گفت‌و‌گو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بیان داشت که طرح گزینه صفر آمریکا در افغانستان جدی نیست.

وی تصریح کرد: اگر آمریکا تمام سربازان خود را از افغانستان خارج کرده و گزینه صفر را عملی کند بازهم دستاوردی ندارد، بنابراین معتقدم که استراتژیست‌های آمریکا به فکر خروج از افغانستان نیستند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها