امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۰۷:۳۰
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27979
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، حمیدمتبسم قصد دارد به‌زودی پروژه «پردیس»را که پیش از این در لندن اجرا شده‌بود در ایران اجرا‌کند.متبسم 6 سال روی پروژه ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، حمیدمتبسم قصد دارد به‌زودی پروژه «پردیس»را که پیش از این در لندن اجرا شده‌بود در ایران اجرا‌کند.متبسم 6 سال روی پروژه «پردیس»کارکرده است و آن را برای یک ارکستر متشکل از ۳۵ ساز ایرانی، غربی و آوازی نوشته است.

این مجموعه که بخشی از آن سال گذشته با ارکستر کوچک‌تری به حمایت مرکز فرهنگی شونک هلند (SCHUNCK) با صدای سالار عقیلی در لندن اجرا شد، شامل هشت قطعه‌ مستقل و متفاوت است که قرار است اوایل شهریور ماه امسال پس از طی مراحل اخذ مجوز و آمادگی ارکستر، به مدیریت موسسه فرهنگی هنری «ققنوس» در شهر تهران روی صحنه برود و پس از آن در دو مجموعه مستقل صوتی و تصویری در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.

متبسم که پیش از این آثار متعددی برای ترکیب ساز های ایرانی ساخته و نوشته است، در مورد این آثار می‌گوید: «ساختن قطعاتی برای ترکیب سازهای ایرانی و غربی متاثر از علاقه من به موسیقی گل‌ها و آثار علینقی وزیری، روح الله خالقی، حسین دهلوی و… است، تخصص و تجربه من همواره در زمینه ساز های ایرانی بوده و این اولین باریست که این نوع سازبندی را در آثارم بکار می‌گیرم.»

او درباره نوازندگان این ارکستر و رپرتوار مجموعه پردیس می افزاید: «بر خلاف اجرای شهر لندن، این ارکستر ۳۵ نفری را نوازندگان نسل جوان ایرانی و ساکن ایران تشکیل خواهند داد. همچنین رپرتوار مجموعه پردیس شامل قطعاتی در مایه های نوا، دشتی و ماهور بر اساس اشعاری از، فردوسی، مولانا، سیاوش کسرایی، اخوان ثالث و رضا متبسم است.»
 
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار