امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27980
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 209
«حسین هژبری» معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش شب گذشته در نشست بررسی دستاوردهای منشور توسعه فرهنگ قرآنی، طی سخنانی با اشاره به اهمیت آموزش عمومی قرآن ...

«حسین هژبری» معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش شب گذشته در نشست بررسی دستاوردهای منشور توسعه فرهنگ قرآنی، طی سخنانی با اشاره به اهمیت آموزش عمومی قرآن کریم گفت: بیش از 12 میلیون دانش‌آموز و یک میلیون پیش‌دبستانی در کشور وجود دارد که همه این‌ها تحت پوشش کمیسیون آموزش عمومی هستند. از این رو یکی از کمیسیون‌های فعال شورای توسعه، کمیسیون توسعه آموزش عمومی است.

اجرای طرح نور با حضور 3.5 میلیون دانش‌آموز

وی با اشاره به تصویب 95 مصوبه در این کمیسیون گفت: طی برگزاری 37 جلسه با حضور اعضا، حدود 95 مصوبه تصویب شده که یکی از آنها طرح «نور» است و طی آن 3.5 میلیون دانش‌آموز نام‌نویسی کرده‌اند که 2 میلیون نفر از آنها با حضور در آزمون، گواهینامه دریافت کردند.

ایجاد موج قرآنی در کشور پس از تصویب منشور

وی با اشاره به ایجاد موج قرآنی در کشور پس از تصویب منشور گفت: پس از تصویب و ابلاغ منشور توسعه فرهنگ قرآنی، یک موج قرآنی در کشور به راه افتاده و تأسیس معاونت قرآن و عترت ارشاد هم یکی از دستاوردهای آن است.

وی از تعیین هشت هدف برای کمیسیون آموزش عمومی خبر داد و گفت: با توجه به هدف‌گذاری‌های کمیسیون، برای آموزش عمومی قرآن کریم هشت هدف به تصویب رسیده که شامل «توانایی خواندن»، «درک آیات»، «تدبر در قرآن»، «حفظ قرآن»، «انس با قرآن»، «توانایی استفاده از آیات قرآن»، «شناخت اجمالی تاریخ قرآن» و «تمسک به قرآن و عترت» است.

ارتقای دارالقرآن‌های آموزش و پرورش به لطف منشور

هژبری با اشاره به ارتقای دارالقرآن‌های آموزش و پرورش اظهار داشت: حدود 600 دارالقرآن در وزارت آموزش و پرورش وجود داشت که به لطف منشور این دارالقرآن‌ها به مراکز فعال قرآنی تبدیل شدند، همچنین 5 هزار نفر از بهترین قاریان و حافظان قرآن به برکت منشور توسعه فرهنگ قرآنی به استخدام در آموزش و پرورش درآمدند که نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم هم یکی از آنان است.

وی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه سواد قرآنی پس از تصویب منشور چقدر تفاوت کرده است، گفت: پس از تصویب منشور شاهد ارتقای فرهنگ قرآنی در بین افراد هستیم و اگر نگوییم انس با قرآن، می‌توانیم بگوییم یک عمل عمومی به قرآن در حال تحقق است و شاهد ایجاد یک حال و هوای قرآنی، سبک زندگی قرآنی و در مجموع عمل به قرآن بیش از گذشته هستیم.

تأسیس 1300 مدرسه قرآنی پس از تصویب منشور

هژبری با اشاره به تأسیس مدارس قرآنی کشور پس از تصویب منشور گفت: یکی دیگر از دستاوردهای منشور توسعه فرهنگ قرآنی، تأسیس مدارس قرآنی در کشور است که تاکنون 1300 مدرسه قرآنی در مقطع ابتدایی راه‌اندازی شده و یکی از کارهای مهم در این خصوص انتصاب مدیران قرآنی برای این مدارس است.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها