امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27981
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 194
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بناب، حجت الاسلام محمد باقری‌بنابی ظهر امروز در جمع رؤسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان بناب با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بناب، حجت الاسلام محمد باقری‌بنابی ظهر امروز در جمع رؤسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان بناب با بیان اینکه تا زمانی که دولت به درآمد نفت متکی باشد، اداره کشور مشکل خواهد بود، اظهار کرد: اگر بخواهیم کشور را بسازیم، باید به سمت مالیات برویم.

وی سپس با انتقاد از نحوه اخذ مالیات در کشور افزود: اخذ مالیات باید منصفانه باشد و کسی که مصرف می‌کند باید مالیات بپردازد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه روند اخذ مالیات در کشور صحیح نیست؛ گفت: باید سیستم اخذ مالیات در کشور اصلاح شود.

باقری‌بنابی تصریح کرد: دولت باید ساختار دریافت مالیات را اصلاح کند زیرا افرادی در کشور هستند که میلیاردی درآمد دارند، ولی ریالی مالیات به دولت نمی‌پردازند و این در حالیست که بدون ضابطه نسبت به افزایش مالیات اصناف اقدام می‌شود.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود از طرح لایحه اصلاح قانون نظام صنفی در جلسات هفته جاری مجلس خبر داد و خاطرنشان کرد: لایحه اصلاح قانون مالیات‌ها در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است از این رو اصناف ضمن مطالعه قانون نظام صنفی به صورت کارشناسانه، نظرات نهایی خود را برای طرح در مجلس سریعاً ارائه کنند.

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی همچنین مسئولان امور اقتصادی شهرستان را موظف کرد نسبت به تشکیل جلسات با اتحادیه‌های صنفی و با حضور کارشناسان امور اقتصادی اهتمام کنند.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بناب با بیان اینکه درآمد اصناف نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته است، گفت: مسئولان امور اقتصادی شهرستان در خصوص اخذ مالیات موارد تشویقی را به موقع به اصناف شهرستان ابلاغ کنند.

سعید رحمان‌پور افزود: متأسفانه موضوع ارزش افزوده درست در جامعه جا نیفتاده است.

وی با اشاره به اینکه قرار بود برای هر واحد صنفی یک کد ارائه شده و دارایی‌های اصناف از طریق بارکد مشخص شود؛ اظهارکرد: با وجود اینکه بیش از 5 هزار واحد صنفی این شهرستان دارایی پرداخت می‌کنند، ولی معلوم نیست از دارایی‌های پرداخت شده چه میزان در راستای توسعه شهرستان صرف می‌شود.

عجب‌شیری رئیس امور اقتصادی شهرستان بناب نیز گفت: ظرف دو نیم سال گذشته تاکنون تنها حدود 30درصد اصناف بناب برای دریافت کد اقتصادی مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: سه درصد درآمدها از محل ارزش افزوده برای اجرای طرح‌های عمرانی به شهرداری این شهرستان پرداخت شده است.

دراین نشست همچنین رؤسای اتحادیه‌های صنفی نیز به ترتیب با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم طی سال‌های اخیر و عدم افزایش درآمد اصناف، از افزایش میزان مالیات‌ها انتقاد کرده و خواستار تجدید نظر در خصوص میزان دریافت مالیات‌ها شدند.

انتهای پیام/60004/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار