امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28003
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در چهل و سومین نشست اعضای شورای معاونین این وزارتخانه که در اردوگاه شهید ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در چهل و سومین نشست اعضای شورای معاونین این وزارتخانه که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، ‌خدمت به معلم را مصداق مقابله با جنگ نرم عنوان کرد و گفت: ایجاد مدارس قرآن و اردوهای راهیان نور، بهترین راه مقابله با جنگ نرم است.

وی با اشاره به اینکه جامعه باید نگرش خود را نسبت به آموزش و پرورش تغییر دهد، ادامه داد: همه نهادها در مقابل آموزش و پرورش باید احساس مسئولیت کنند که این امر در جامعه خوب پیش رفته است اما به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه در گذشته همه از آموزش و پرورش مطالبه داشتند، یادآور شد: همه باید به آموزش و پرورش بدهکار باشند و فضای انفعال از آموزش و پروش رخت بربندد و فضای فعال ایجاد شود.

وی اضافه کرد: کارها در آموزش و پرورش باید حساب شده و دقیق انجام شود تا مدیون نظام و انقلاب نباشیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدارس باید کانون گرم باشد، اظهار داشت: اگر یک روز  مدیران در مدارس فضای تربیتی مطلوب ایجاد کنند، این فضای گرم تربیتی همان مقابله با جنگ نرم است.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه من فقط یک چیز از خداوند می‌خواهم و آن هم عزت برای جمهوری اسلامی است، گفت: حق طبیعی دولت و رئیس جمهور است که هر که را دوست دارد انتخاب کند و کسی که انتخاب شد باید همه با او همکاری کنند.

وی با اشاره به اینکه در دلم دغدغه بودن یا نبودن نیست، اظهار داشت: من تا لحظه آخر کارهایم را انجام خواهم داد؛ اگر ماه مبارک رمضان نبود به سفرهای استانی می رفتم تا از نزدیک پیگیر کارها باشم و باید با تمام توان امور مربوط به نظام مقدس تعلیم و تربیت ایران را تا آخرین لحظه خدمتگزاری، یاری کنیم.

* آموزش و پرورش باید به خوبی و آرامش، مهر را آغاز کند

حاجی‌بابایی با بیان اینکه آموزش و پرورش را در کشور غیر سیاسی اداره کرده‌ام و این اعتقاد من است، گفت: جایگاه مدیریت آموزش و پرورش همانند یک اقیانوس است؛ اگر یک سنگ داخل این اقیانوس بیندازیم امواج آن به گوش همگان می‌رسد و ما با میلیون‌ها کار در وزارت آموزش و پرورش سعی کردیم که این امواج را کم یا از بین ببریم تا رضایت مردم عزیز و مقام معظم رهبری را داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به اعضای شورای معاونین افزود: تمام توان خود را بکار گیرید تا آموزش و پرورش با همان توان و صلابت رو به جلو حرکت کند و کمک کنیم تا نظام جمهوری اسلامی قدم به قدم پیش برود.

وی با اشاره به اینکه افتخار می‌کنم که چهار سال در کنار شما در وزارت آموزش و پرورش خدمت کرده‌ام، یادآور شد: اگر در دولت آینده بودید همه موظفید کمک کنید تا نظام روند مقتدرانه خود را طی کند و چنانچه سنگر خدمت به شخص دیگری سپرده شد با تمام توان به ایشان کمک کنید و فضا را برای مدیریت مطلوب ایشان فراهم سازید.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه دو ماه آینده تمام تلاش خود را بکار گیرید تا اول مهر زیبا داشته باشیم، خاطر نشان ساخت: هر چقدر سال گذشته تلاش و کوشش در انجام امور داشتیم امسال باید دو چندان زحمت بکشید تا همه چیز به شکل معمول انجام شود تا آموزش و پرورش به خوبی و آرامش، مهر را آغاز کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار