امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28008
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری جهینة نیوز، ظاهر شدن نشانه‌هایی مبنی بر تشکیل «شوراهای بیداری» در شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری جهینة نیوز، ظاهر شدن نشانه‌هایی مبنی بر تشکیل «شوراهای بیداری» در شهر حلب در شمال سوریه مشابه آنچه در کشور عراق شاهد آن هستیم، موجب شد تا گروه «جبهه النصره» در این شهر روز گذشته شنبه تمام نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورد.

به تازگی مناطق مختلف شهر حلب به ویژه مناطق روستایی ریف حلب شاهد شکل گیری چنین شوراهایی است و این موضوع به شدت نگرانی گروه جبهه النصره در شهر حلب و اطراف آن را برانگیخته است.

در این ارتباط و برای جلوگیری از توسعه و گسترش این پدیده گروه النصره اقدام به بازداشت یکی از مهمترین شخصیت‌های برجسته شهر «السفیره» در شرق حلب به اتهام تشکیل شورای بیداری در این شهر کرد که 150 فرد مسلح را نیز به عضویت خود گرفته است.

منابع محلی در شهر السفیره تاکید کردند که شمار زیادی از این نوع شوراها درحال شکل گیری در مناطق و شهرهای مختلف استان حلب و ریف آن است و بازداشت «عبد اللـه الحمدو» از شخصیت‌های برجسته شهر السفیره بدون تردید زمینه را برای درگیری‌های گسترده میان شوراهای بیداری و شاخه‌های القاعده در سوریه باز می‌کند.

شورای بیداری که پیشتر نمونه آنها در عراق تشکیل شده بود، تشکل‌هایی از عناصر اهل سنت و مورد حمایت آمریکا برای مقابله با سازمان القاعده و عناصر آن است و هدف خود را برقراری آرامش در مناطقی که القاعده در آنها فعالیت دارد، اعلام می‌کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها