امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28015
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات به نقل از یک مسئول عالی‌رتبه فلسطینی نوشت که در جریان آخرین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات به نقل از یک مسئول عالی‌رتبه فلسطینی نوشت که در جریان آخرین گفت‌وگوهای وزیر خارجه آمریکا با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، وی تعهدات کتبی به طرف فلسطینی در خصوص مرجعیت مذاکرات، کاهش ساخت‌وسازها در شهرک‌های اسرائیلی، آزادی اسرای ماقبل توافقنامه اسلو ارائه کرد و همین امر فلسطینیان را به بازگشت به مذاکرات تشویق کرد.

این مسئول فلسطینی که خواست نامش فاش نشود، گفت که «جان کری» در دیدار اخیر با «محمود عباس» در رام‌الله، نامه مکتوب به عباس ارائه کرد که در آن تاکید شده است که مذاکرات بر اساس مرزهای چهارم ژوئن سال 1967 اجرا خواهد شد و دو طرف باید از اقداماتی که بر نتایج این مذاکرات تاثیر می‌گذارد، پرهیز کنند.

اشاره این مقام فلسطینی به خودداری اسرائیل از اعطای مجوز ساخت‌وساز در شهرک‌ها و خودداری طرف فلسطینی از مراجعه به سازمان ملل در طول مذاکرات است همچنانکه این نامه بر تعهد طرف آمریکایی مبنی بر تلاش برای آزادی اسرای ماقبل توافقنامه اسلو طی چند مرحله تاکید دارد.

این تضمین آمریکا پس از آن صورت گرفت که طرف فلسطینی نسبت به طرح کری به دلیل عدم اعلام پایبندی اسرائیل به آن، اعتراض کرد و کری پیش از رفتن به رام‌الله و دیدار با عباس و توافق درباره ازسرگیری مذاکرات سازش از مقر اقامت خود در امان با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تلفنی گفت‌وگو کرد و سپس به دیدار عباس در رام‌الله رفت و درباره ازسرگیری مذاکرات سازش توافق کردند.

تشکیلات خودگردان فلسطین نیز به محض آنکه کری رام‌الله را ترک نمود، اعلام کرد که پیشرفت‌هایی حاصل شده که زمینه بازگشت به مذاکرات را فراهم ساخته است اما با این حال برخی موارد هنوز نیاز به حل‌وفصل دارد.

این در حالی است که وزیر اسکان تندرو اسرائیلی اعلام کرد که تل‌آویو هرگز شهرک‌سازی‌ها را متوقف نخواهد کرد بلکه آن را افزایش خواهد داد.

«اوری اریئیل» گفت: اگر همه تصور می‌کنند که اسرائیل شهرک‌سازی‌ها را متوقف خواهد کرد، اشتباه می‌کنند، ما شهرک‌سازی‌ها را در مناطق ضروری افزایش خواهیم داد.

وی در خصوص آزادی اسرای فلسطینی نیز تصریح کرد که این کار، امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند و به نفع اسرائیل نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار