امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28032
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۰
تعداد بازدید: 84
«تقی صادقی» رایزن فرهنگی کشورمان در پاکستان و فرستاده ویژه سفارت ایران در اسلام‌آباد، در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس از منطقه کمپ ...

«تقی صادقی» رایزن فرهنگی کشورمان در پاکستان و فرستاده ویژه سفارت ایران در اسلام‌آباد، در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس از منطقه کمپ «برودپیک»، به بیان جزئیاتی از این حادثه و شرح اقداماتی که در حال انجام است پرداخت.

وی گفت: یک گروه 6 نفری از کوهنوردان کشورمان هفته گذشته برای فتح قله «برود پیک» از رشته کوه‌های هیمالیای پاکستان وارد این کشور شدند که متاسفانه 3 نفر از آنان بنابر عدم آشنایی با مسیر بازگشت از قله و بدی آب و هوا، ناپدید شدند.

صادقی در شرح چگونگی وقوع این حادثه گفت: این گروه در ابتدای صعود، به 2 گروه 3 نفری تقسیم می‌شوند، که یک گروه از آنان از مسیر قدیمی و گروهی دیگر از مسیری جدید به نام ایرانیان مبادرت به فتح قله می‌کنند و قرار ملاقات با یکدیگر را در بلندترین نقطه از قله می‌گذارند.

وی ادامه داد: گروهی که از مسیر جدید راه را طی کرده بود، موفق به فتح قله می‌شود اما گروه دوم که از مسیر قدیمی قصد فتح قله را داشت، موفق به صعود نمی‌شود که در اینجا گروه اول تصمیم می‌گیرد از مسیر قدیمی به پایین بازگردد که به علت ناآشنا بودن به این مسیر و همچنین بدی آب و هوا، در بازگشت مسیر را گم کرده و ناپدید می‌شوند. 

فرستاده ویژه سفارت کشورمان همچنین اعلام کرد: روز گذشته یکی از اعضای گروه ناپدید شده، موفق می‌شود تماس کوتاهی با یکی از دوستان خود در ایران بگیرد و این مسئله امیدواری‌های بسیاری را بوجود آورده است.

صادقی اظهار داشت که متاسفانه به علت تمام شدن باطری بیسیم گروه، ارتباط با این افراد از این طریق نیز میسر نیست و احتمال می‌دهیم همین وضعیت نسبت به تلفن همراه آنان نیز بوجود آمده باشد.

صادقی در خصوص اقدامات صورت گرفته در این باره نیز گفت: امروز 2 بالگرد گروه امداد و نجات در منطقه به پرواز درآمده‌اند و در حال گشت زنی هستند. همچنین امروز هوا نسبت به روزهای گذشته مساعد است و دید کاملی نیز وجود دارد.

رایزن فرهنگی کشورمان همچنین از پرواز این بالگردها علی‌رغم محدودیت پرواز در ارتفاع بالای 6000 متری گفت و تاکید کرد: این بالگردها حتی تا ارتفاع 8000 متری منطقه به پرواز درآمده و عکسهایی نیز از این ارتفاع و مناطق پایین‌تر گرفته‌اند.

وی گفت: اکنون و در ساعت 15 امروز یکشنبه در حال پیاده سازی عکس‌ها و بررسی دقیق تصاویر به دست آمده هستیم و امید داریم، نشانه‌ای از کوهنوردان گمشده بیابیم.

صادقی همچنین از تشکیل یک گروه 3 نفره رهبری گروه‌های امداد و نجات متشکل از یک آلمانی، یک پاکستانی و یک ایرانی خبر داد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به تماس روز گذشته یکی از اعضای گروه و مساعد بودن هوای امروز منطقه، بتوانند نشانی از آنان بیابند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار