امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28037
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۰
تعداد بازدید: 132
قربان محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: 95 درصد از ساخت و سازهای تعهد شده در اماکن روستایی مناطق زلزله‌زده ارسباران تحقق ...

قربان محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: 95 درصد از ساخت و سازهای تعهد شده در اماکن روستایی مناطق زلزله‌زده ارسباران تحقق یافته است.

وی افزود: اتمام 95 درصد کار به معنی اتمام هر پروژه و طرحی محسوب می‌شود و تحقق این درصد در اماکن روستایی به منزله اتمام ساخت و ساز در این مناطق زلزله‌زده است و همزمان با سالگرد این حادثه طبیعی اتمام بازسازی مناطق مسکونی روستایی گرفته می‌شود.

وی در تشریح آمار و ارقام ساخت و ساز در حوزه ماموریت خود گفت: 18 هزار و 800 قرارداد احداث واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده روستایی ارسباران بسته شده است.

تحویل کلید 16200 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده ارسباران

محمدی از تحویل کلید 16 هزار و 200 واحد مسکونی در این مناطق از مجموعه‌های یاد شده خبر داد و گفت: این تعداد واحد مهر اتمام خورده و به صاحبانشان برای سکونت تحویل داده شده است.

این مقام ارشد استان در حوزه مناطق مسکونی روستایی در عین حال کل واحدهایی را که در آنها امر ساخت و ساز شروع شده بیش از 18 هزار واحد عنوان کرد و گفت: واحدهای باقی مانده صرفا در امور جزئی مانند آب و برق و یا امور داخلی ساختمانها نیاز به تکمیل دارند.

وی همچنین با اشاره به واحدهای باقی مانده گفت: عمدتا واحدهای محدودی که هنوز آغاز به ساخت و ساز نکرده‌اند جزو واحدهایی فصلی هستند که صاحبانشان مشغله کاری را دلیلی برای اقدام نکردن عنوان می‌کنند.

محمدی با تاکید بر اینکه دست رد به سینه این متقاضیان زده نمی‌شود، گفت: تسهیلات اختصاص یافته برای مناطق زلزله‌زده در اختیار این افراد و متقاضیان نیز قرا می‌گیرد اما پروسه ساخت و ساز این واحدها به این زودی به اتمام نخواهد رسید و زمان بر خواهد بود.

براساس آخرین آمار در اثر زلزله 21 مرداد و پس لرزه‌های آن واحدهای مسکونی در 555 روستا دچار تخریب و آسیب شده‌اند که در مجموع شامل 25 هزار و 689 واحد مسکونی می‌شوند و از این تعداد 19 هزار و 543 واحد جزو واحدهای تخریبی و 6 هزار و 146 واحد نیز به عنوان واحدهای تعمیری به ثبت رسیده‌اند. 

انتهای پیام/60001/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها