امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28062
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، از جمعه گذشته و در شهر ساحلی و اشغالی «یافا» شبکه خبری «آی 24 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، از جمعه گذشته و در شهر ساحلی و اشغالی «یافا» شبکه خبری «آی 24 نیوز» به عنوان جدیدترین شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی برای بهتر نشان دادن چهره اسرائیل به جهانیان آغاز به کار کرده است!

این شبکه در حالی آغاز به کار کرد که نخستین مجریان آن هنگامی که آغاز به سخن کردند شعری در مدح اسرائیل خواندند و آن را به «جایگاه تمدن‌ها و ادیان» متصف کردند و وعده دادند شبکه‌شان مستقل و متوازن از حوادث خاورمیانه سخن بگوید.

برای راه‌اندازی این شبکه خبری جدید صهیونیستی که به گفته موسسان آن قرار است به شیوه شبکه خبری «الجزیره» قطر فعالیت داشته باشد 4 ماه تلاش شده و 250 کارمند و 150 خبرنگار در آن به فعالیت مشغول هستند و ریاست آن را «فرانک میلول» برعهده دارد.

میلول که پیش از این مدیر هیئت نظارت بر برنامه‌های رادیو تلویزیونی در موسسه رسانه‌های عمومی فرانسه بوده، گفته است این شبکه تلویزیونی به چند زبان نگاه اسرائیلی را تبلیغ می‌کند.

فرانک میلول همچنین پیش از این مشاور رسانه‌ای دومینیک دوویلپن نخست وزیر اسبق فرانسه در سال‌های 2005تا 2007 بوده است و همچنین در توسعه شبکه خبری «فرانس 24» نقش موثری داشته است.

وی افزوده است: این مهم است که صدای مختلفی غیر از آنچه از «الجزیره» شنیده می‌شود، توسط جهانیان شنیده شود؛ به‌ویژه از تنها دولت دمکراتیک منطقه یعنی اسرائیل!

جالب اینجاست که این شبکه اصلا قصد ندارد مطالب خود را به زبان عبری ارائه دهد بلکه به گفته «میلول» مخاطبان این شبکه «اشخاصی که اسرائیل را دوست دارند نیستند بلکه بیشتر کسانی هستند که از اسرائیل نفرت دارند» و برای همین منظور این شبکه به سه زبان زبان انگلیسی، فرانسه و عربی برنامه پخش خواهد کرد.

میلول ماموریت خود را «تغییر داستان خبری اسرائیل» عنوان کرده و افزوده است: وقتی شبکه‌های جهانی را می‌بینیم آنها واقعیت اسرائیل را به تصویر نمی کشند لذا من می‌خواهم اسرائیل را به جهان و جهان را به واقعیت‌ها و جامعه اسرائیل مرتبط کنم.

در کنار فرانک میلول به عنوان مدیر این شبکه، سلیمان الشافعی خبرنگار شبکه دو اسرائیل در غزه رئیس بخش عربی و استوان کلاو خبرنگار فرانسوی، بخش فرانسه این شبکه را اداره خواهد کرد.

این شبکه خبری 24 ساعته توسط «پاتریک دراهی» سرمایه‌دار فرانسوی تامین مالی شده که اخیرا توانست شرکت کابلی اسرائیلی «هوت» را خریداری کند و قصد دارد میلیون‌ها دلار برای ارائه چهره بهتری از اسرائیل به جهانیان سرمایه‌گذاری کند.

اما با همه این کارها پیش از این تلاش‌های صهیونیست‌ها برای ارائه تصویری متفاوت و غیرحقیقی از اشغالگری ناکام مانده است و این آن چیزی است که «آلاد سیگیف» تحلیلگر دانشگاه تل‌آویو نیز به آن اذعان کرده و می‌گوید: تجارب مشابه چون «صدای اسرائیل» نشان داده که رسانه‌های اسرائیلی به زبان عربی هیچ موفقیتی نداشته‌اند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها