امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28075
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 83
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اخبار برخی تحولات در گوشه و کنار آفریقا در زیر آمده است: موگابه: مشاور جاکوب زوما دست از اظهار نظر در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اخبار برخی تحولات در گوشه و کنار آفریقا در زیر آمده است:

موگابه: مشاور جاکوب زوما دست از اظهار نظر در امور زیمبابوه بردارد

رئیس جمهور زیمبابوه از همتای آفریقای جنوبی خود خواست مشاورش را از بیان اظهارات دروغین بازدارد.

رابرت موگابه، رئیس جمهوری زیمبابوه از جاکوب زوما خواست مانع از اظهار نظر لیندو سیسولو، مشاور ویژه وی در خصوص انتخابات آتی زیمبابوه شود.

موگابه در گردهمایی هزاران نفر از هوادارانش در منطقه ماتابلند در جنوب غربی زیمبابوه، گفت: آفریقای جنوبی انتشار نظرات منفی خود را در مورد انتخابات زیمبابوه متوقف کند.

زوما ریاست گروه میانجی گری جامعه کشورهای جنوب آفریقا را در مورد تنش‌های داخلی زیمبابوه به عهده دارد و زیمبابوه تنها به رئیس جمهور آفریقای جنوبی اجازه اظهار نظر درباره انتخابات داده است.

آفریقای جنوبی همچنین یک تیم ناظر بر انتخابات به هراره اعزام می‌کند.

لیندو سیسولو، مشاور ویژه ریاست جمهوری آفریقای جنوبی روز جمعه گذشته و در آستانه نشست سران جامعه کشورهای جنوب آفریقا (سادک) تاکید کرد که زیمبابوه برای برگزاری انتخابات عمومی 31 ژوئیه با دشواری‌هایی روبرو است.

رئیس جمهوری زیمبابوه تصریح کرد: بیان سخنان کذب و ناآرام خواندن اوضاع زیمبابوه از سوی کشورهای عضو سادک چیزی نیست که انتظارات هراره را برآورده کند.

رئیس جمهور گینه کوناکری خواستار خویشتنداری و توقف خشونت‌های خونبار قومی شد

در پی درگیری‌های خونبار قومی در گینه کوناکری، آلفا کنده، رئیس جمهور این کشور از مردم خواست آرامش خود را حفظ کنند و از دامن زدن به اختلافات پرهیز کنند.

در درگیری‌های خونبار هفته گذشته میان برخی گروه‌های قومی در منطقه نزیریکور در گینه کوناکری بیش از 54 تن کشته و 100 نفر دیگر زخمی شدند.

آلفا کنده گفت: مردم گینه به ویژه ساکنان منطقه آشوب زده آرامش و خویشتنداری خود را حفظ کنند تا از خشونت و خونریزی‌های بیشتر در کشور جلوگیری شود.

رئیس جمهور گینه در سخنرانی رسمی خود که از رادیو و تلویزیون سراسری کشور پخش شد اقدامات وحشیانه برخی عناصر را در کشور محکوم کرد و به ساکنان منطقه نزیریکور قول داد دولت تمام تدابیر لازم را برای تامین امنیت جان و اموال آنها به کار خواهد بست.

رئیس جمهور گینه خطاب به مردم کشورش گفت: هیچکس نباید خود برای اجرای عدالت دست به آشوب بزند مجازات تبهکاران و مجرمان تنها از اختیارات دستگاه قضایی است.

رئیس جمهور گینه از مردم کشورش خواست وحدت خود را حفظ کنند و با پرهیز از اختلاف در آرامش و صلح زندگی کنند.

پلیس زیمبابوه یک نامزد حزب رقیب موگابه را بازداشت کرد

پلیس زیمبابوه دیروز شنبه یک فعال حقوق مشهور در این کشور را که نامزد انتخابات آتی پارلمانی است بازداشت کرد.

آرنولد تسونگا در انتخابات پارلمانی آینده زیمبابوه از حوزه انتخابیه موتار،‌ واقع در شرق این کشور، با نامزدهای حزب متبوع رابرت موگابه (زانو پی اف) ،رئیس جمهور زیمبابوه،‌ رقابت می‌کند.

تسونگا نامزد مورد حمایت حزب «دمکراتیک تغییر»‌ به رهبری مورگان چانگرای،‌ نخست وزیر زیمبابوه و رقیب اصلی موگابه،‌ است.

انتخابات پارلمانی زیمبابوه قرار است سی و یکم جولای برگزار شود.

تسونگا و اعضای ستاد انتخاباتی اش به اتهام برگزاری تجمع غیرقانونی بازداشت شدند.

سازمان ملل: ساحل عاج انتخابات را در فضایی آرام برگزار کند

سازمان ملل از ساحل عاج خواست تا انتخابات میان دوره‌ای خود را در فضایی آرام برگزار کند.

هیئت اعزامی سازمان ملل به ساحل عاج با انتشار بیانیه‌ای از مردم و مقامات ساحل عاج خواست انتخابات میان دوره‌ای امروز یکشنبه را در فضایی آرام برگزار کنند.

عایشاتو میناوودو، نماینده ویژه بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل و رئیس هیئت اعزامی این سازمان به ساحل عاج، در بیانیه خود از همه احزاب سیاسی، نامزدهای وابسته به آنها و همچنین نامزدهای مستقل در این انتخابات خواست به ارامش پایبند باشند.

مناطق دوروپو در شمال شرق، آنیاما در حومه ابیجان واقع در جنوب ساحل عاج و بتیه در شرق کشور شاهد برگزاری انتخابات میان دوره‌ای شهرداری‌ها و شهر چولوگو شاهد انتخابات میان دوره‌ای محلی است.

پس از انتخابات 21 آوریل گذشته، دادگاه عالی ساحل عاج تصمیم به ابطال آرا در این حوزه‌ها گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها