امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28083
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله، اظهارات جان کری، وزیر خارجه آمریکا در خصوص لزوم از سرگیری مذاکرات بین ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله، اظهارات جان کری، وزیر خارجه آمریکا در خصوص لزوم از سرگیری مذاکرات بین تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل، با مخالفت شدید گروههای مختلف فلسطینی از جمله جنبش مقاومت اسلامی جهاد روبه رو شد.

در این میان، عزت الرشق عضو دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن مخالفت این جنبش با بازگشت تشکیلات خودگردان فلسطین به میز مذاکرات با رژیم اشغالگر اسرائیل، از آن تحت عنوان اقدامی بی حاصل یاد کرد.

وی در اظهاراتی که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است افزود: ناکامی این مذاکرات و بی حاصل بودن آن در تحقق خواسته های ملت فلسطین ثابت شده است تا جایی که مذاکرات چیزی جز پوششی برای توسعه شهرک سازی و یهودی سازی و نیز پایمال کردن حقوق ملت فلسطین نبوده است.

الرشق نسبت به سراب صلح و گفت وگو با اشغالگران اسرائیلی هشدار داده و اظهار داشت: اسرائیل هرروز به جنایت های خود علیه ملت فلسطین ادامه می دهد.

وی، تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش فتح را به بازنگری در اولویت های خود به منظور تحقق آشتی ملی فراگیر فراخواند.

مذاکرات با اسرائیل به مثابه خودکشی سیاسی است

اما جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز مخالفت خود را با از سرگیری مذاکرات دو جانبه بین تشکیلات خودگردان فلسطین و اشغالگر اسرائیلی در چارچوب نظر جان کری اعلام و تاکید کرد که این اقدام به مثابه خودکشی سیاسی است.

جبهه مزبور اعلام کرد که بازگشت به مذاکرات به دور از چارجوب سازمان ملل و تصمیمات مربوط به گفت وگوهای مزبور به مثابه خودکشی سیاسی است که دست رژیم اشغالگر و کابینه افراطی آن را برای ارتکاب جنایت هر چه بیشتر در حق فلسطینی ها و سرزمین و مقدسات آنان باز می گذارد.

این جبهه رهبران فلسطینی را به پیوستن به سازمان های بین المللی از جمله دادگاه بین المللی کیفری و نیز توافقنامه ژنو بدون سازش بر سر حقوق فلسطینی ها فراخواند.

مخالفت جهاد اسلامی با مذاکره با اسرائیل

از سوی دیگر جنبش جهاد اسلامی گزینه بازگشت به مذاکرات با اشغالگر اسرائیلی در پاسخ به درخواست جان کری را رد  و اعلام کرد: جان کری در تلاش است از سرگرمی کشورهای عربی برای پایان به کشمکش فلسطینی- اسرائیلی سوء استفاده کرده و فلسطینی ها را به امتیاز دهی مجبور کند.

نافذ عزام از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی نیز اظهار داشت: حل و فصل کشمکش فلسطنی و اسرائیلی بدون اعاده حقوق فلسطینی ها امکان پذیر نیست.

وی ضمن پیش بینی اینکه تلاش های جان کری با شکست روبه رو خواهد شد، تاکید کرد: فلسطین ملک خصوصی یک گروه خاص نیست و نمی توان بر سر آن ریسک کرده و وارد مذاکرات و امتیاز دهی شد.

وی از برخی درخواست های فلسطینی مبنی بر از سرگیری مذاکرات با اسرائیل ابراز تاسف کرد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار