امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28085
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از برخی منابع آگاه گزارش داد که آزادی اسرای فلسطینی به نتایج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از برخی منابع آگاه گزارش داد که آزادی اسرای فلسطینی به نتایج دیدار «زیپی لیونی» و «صائب عریقات» بستگی دارد.

این منابع گفتند که از میان اسرایی که اسرائیل با آزادی آنها موافقت کرده است، 80 نفر به حبس ابد محکوم هستند و برخی‌ها نیز پیش از توافقنامه اسلو در سال 1993 علیه آنها حکم صادر شده است.

رادیو رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد که قرار است دولت اسرائیل هفته آینده به نتانیاهو اختیار آزادی اسرا را اعطا نماید.

منابع امنیتی اسرائیل نیز گفتند که «موشیه یعلون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اتخاذ تصمیم مربوط به آزادی اسرا مشارکت داشت و آزادسازی این اسرا خطری برای امنیت اسرائیل نیست.

این منابع همچنین گفتند که هنوز زمان دیدار دو طرف فلسطینی و اسرائیلی تعیین نشده است و مذاکرات نیز از نقطه صفر و نه از آن نقطه‌ای که در زمان «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر سابق متوقف شده بود، آغاز خواهد شد.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در پایان ششمین دور سفر خود به منطقه اعلام کرد که توافقی برای از سرگیری مذاکرات سازش حاصل شده است و مذاکره‌کنندگان فلسطینی و اسرائیلی به زودی در واشنگتن دیدار می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار