امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28099
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 177
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه در حالی به عملیات نظامی خود در منطقه «برزه» دمشق ادامه ...

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه در حالی به عملیات نظامی خود در منطقه «برزه» دمشق ادامه می‌دهند که روز گذشته موفق شدند، پیشروی‌های چشمگیری را در این منطقه محقق کنند.

در منطقه «الصناعیه» از توابع ریف دمشق در جنوب سوریه نیز یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، مانع نفوذ عناصر مسلح به این منطقه شدند. این درحالی است که دیگر نیروهای ارتش سوریه نیز تلاش افراد مسلح برای حمله به فرودگاه «الطبقه» در استان الرقه در شمال سوریه را دفع کردند.

  ***آنچه در زیر می‌آید، مشروح تحولات میدانی سوریه به تفکیک مناطق و استان‌هاست***

دمشق و ریف دمشق: پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در برزه و القابون

یگان‌های ارتش سوریه روز گذشته چندین مرکز تجمع افراد مسلح در نقطه «حاجز دایه» در منطقه «حرستا» از توابع ریف دمشق در جنوب سوریه را هدف قرار داده و منهدم کردند و ده‌ها فرد مسلح را به قتل رساندند.

همچنین گزارش شده است که مزارع منطقه «حرستا» شاهد درگیری‌های شدید نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح بود که تلاش داشتند، به ایستگاه «الشام الجدیده» در مسیر بزرگراه بین المللی دمشق نفوذ کنند.

اما از منطقه «الصناعیه» در «القابون» خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه یک تک تیرانداز و شماری از افراد مسلح در این منطقه را به قتل برسانند که تلاش داشتند، پس از نفوذ به بزرگراه بین المللی دمشق خودروهای شهروندان سوری درحال تردد در این بزرگراه را هدف قرار دهند.

در منطقه «برزه» نیز هدف قرار گرفتن مقر عناصر مسلح از سوی نیروهای ارتش سوریه کشته شدن شماری زیادی از آنها را به دنبال داشت، این درحالی است که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، پیشروی چشمگیری را در این منطقه محقق کنند.

یک منبع نظامی ارتش سوریه در این ارتباط اعلام کرد که به موازات پیشروی نیروهای ارتش سوریه در منطقه برزه دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز موفق شدند، پیشروی‌های چشمگیری را در منطقه «القابون» محقق کنند.

این درحالی است که افراد مسلح با گلوله‌های خمپاره دو منطقه «القصاع» و «المرجه» را در دمشق گلوله باران کردند که تنها خسارات مادی برجای گذاشت.

الحسکة و الرقة: ادامه پیروزی‌های کُردهای سوریه علیه جبهه النصره

اما از استان الحسکه و از ریف آن در شمال شرقی سوریه گزارش شده است که دو روستای «الخمائل» و «الاحمر» در ریف الحسکه شاهد درگیری‌های شدید و سخت یگان‌های ارتش سوریه با افراد مسلح بود که در جریان آن شماری از عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی «لواء القعقاع» را به قتل رسانده و زخمی کردند. همچنین یکی دیگر از یگان‌های ارتش سوریه چندمین مرکز تجمع افراد مسلح در دو منطقه «تل حمیس» و «الیعربیه» را هدف قرار داده و منهدم کردند.

از مناطق تل حلف، أصفر نجار و الأغیبش در دو ریف رأس العین و تل تمر در الحسکة نیز گزارش شده که کردهای سوریه امروز یک‌شنبه با عناصر وابسته به گروه «جبهه النصره» درگیر شدند که در جریان آن بیش از 20 عنصر مسلح وابسته به این جبهه به قتل رسیده و شماری نیز زخمی شدند.

همچنین گزارش شده است که کردهای سوریه موفق شدند، کنترل نقطه «الطاحونه» در منطقه «تل علو» را که در کنترل عناصر جبهه النصره بود، به دست گیرند.

این درحالی است که افراد مسلح با استفاده از خمپاره ایستگاه سوخت کشاورزان و سازمان جوانان شهر الحسکه را هدف قرار داده و گلوله باران کردند که تنها خسارات مادی برجای گذاشت.

در استان الرقه در شمال سوریه نیز گزارش شده است که یگان‌های ارتش سوریه نیز تلاش افراد مسلح برای حمله به فرودگاه نظامی «الطبقه» را دفع کرده و شماری از افراد مسلح را به قتل رسانده و زخمی کردند.

إدلب: انهدام مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق مختلف ادلب

در استان ادلب در شمال غربی سوریه نیروهای ارتش سوریه دو مقر افراد مسلح یکی در «مدرسه الریفیه» و دیگری در نزدیکی «مبنى الناحیه» در شهر «بنش» در ریف إدلب را هدف قرار داده و شماری از عناصر مسلح را کشته و زخمی کردند که در میان کشته‌ها «ابو حدیفه» دارای تابعیت غیر سوری شناسایی شده است.

همچنین یکی دیگر از یگان‌های ارتش سوریه یک مرکز تجمع افراد مسلح در شهرک «جوزف» در منطقه «جبل الزاویه» را هدف قرار دادند که در جریان آن 7 فرد مسلح کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند. در میان کشته‌ها تروریست‌های معروفی همچون سهیل دیب و سامر بنطو شناسایی شدند.

دیر الزور: خنثی کردن یک خودرو بمبگذاری شده آماده انفجار

از استان دیر الزور در شرق سوریه نیز خبر می‌رسد که یگان مهندسی ارتش سوریه یک خودرو بمبگذاری شده آماده انفجار در میدان «غسان عبود» در شهر دیر الزور را خنثی کردند.

همچنین یگان‌های ارتش سوریه 3 دستگاه خودرو افراد مسلح به همراه تجهیزات نظامی موجود در آنها در نزدیکی پل «السیاسه» دیر الزور منهدم کردند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها