امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28100
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۱
تعداد بازدید: 244
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که پیش از ظهر امروز یکشنبه در دیدار جمعی از استادان دانشگاه‌های کشور ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که پیش از ظهر امروز یکشنبه در دیدار جمعی از استادان دانشگاه‌های کشور سخن می‌گفت، نخبگان علمی و پزشکی را سرمایه‌های انسانی کشور خواند.
وی تصریح کرد: درد دل‌های نخبگان علمی و پزشکی می‌تواند مایه حرکت مثبت و عمیق برای تغییر شرایط امروز باشد و اگر نخبگان منزوی شوند، جوانان برای امیدواری آینده سرخورده می‌شوند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به گلایه‌های برخی حاضرین از شرایط کشور، اظهار داشت: تراکم دردها، بشارت درمان است و دیدید که مردم چگونه به کمیت و کیفیت حماسه سیاسی اعتبار بخشیدند.
هاشمی رفسنجانی با تشریح اوضاع کشور در سه ماه‌ قبل از انتخابات و تغییر یک‌باره آن ظرف چند روز، گفت: وظیفه همه ماست تا از کاری که مردم کرده‌اند حراست کنیم و نگذاریم تندروها بذر ناامیدی را در فضای جامعه گسترش دهند.
وی در بیان راهکارهای اصلاح امور، به سیاست خارجی مبتنی بر عزت، حکمت و مصلحت اشاره کرد و متذکر شد: نمی توانیم با جهان قهر باشیم و به تکامل فکر کنیم و این اندیشه افراطی، مخل شعار استقلال ‌خواهی مردم در همه مراحل انقلاب اسلامی است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر پرهیز از طرد نیروها، گفت: کسانی که کشور را به این روز انداختند، می‌توانند با تجدیدنظر در گفتار، افکار و رفتار خود، در فضای رقابتی، به بهتر شدن امور کمک کنند که البته شرط آن دوری کردن از توهین و تهمت است که با ادبیات اعتدالی هیچ سازگاری ندارد.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به حدیث شریف «حبّ‌الوطن من الایمان» عشق به وطن را فطرت الهی در نهاد انسان‌ها دانست و تأکید کرد که «این عشق از دل هیچ‌کس بیرون نمی‌رود».
وی تصریح کرد: کسانی را می‌شناسیم که پس از سال‌ها دوری از وطن، با شنیدن اسم ایران آه می‌کشند و در وصیت‌نامه‌ها می‌نویسند ما را پس از مرگ در وطن‌مان دفن کنید.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تلاش برای ساختن ایران در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را وظیفه فردی و جمعی همه ایرانیان دانست و ابراز امیدواری کرد که در دولت آینده به معیشت مردم توجه شود که عدم توجه به آن، مخلّ آخرت است.
در آغاز این دیدار که مدیران اسبق وزارت علوم و فناوری و جمعی از استادان دانشگاه‌های کشور، اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی پزشکان و اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها حضور داشتند، دکتر جعفر توفیقی، دکتر سیدمحمد شهرتاش، دکتر ظفرقندی، دکتر ظریفیان، دکتر نجفعلی حبیبی، دکتر کبریایی‌زاده و دکتر منفرد به بیان دیدگاه‌های خود درباره مهم‌ترین مسائل مربوط به حوزه کاری خود پرداختند.
آنها با تشریح مقایسه‌ای فضای دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور در دولت‌های سازندگی، اصلاحات و 8 سال اخیر و مشکلات دارویی کشور، به امیدواری‌های پس از حماسه 24 خرداد در بخش‌های مختلف و نقش هاشمی رفسنجانی در شرایط گوناگون قبل و بعد از انتخابات اشاره و تأکید کردند: باید از همه نیروها در همه بخش‌ها استفاده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها