امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28106
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، رسانه‌های ژاپنی از پیروزی ائتلاف حزب حاکم و حزب کومیتوی ژاپن در انتخابات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، رسانه‌های ژاپنی از پیروزی ائتلاف حزب حاکم و حزب کومیتوی ژاپن در انتخابات مجلس علیا خبر دادند.

با کسب این پیروزی ائتلاف متعلق به شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن برای نخستین بار در 6 سال گذشته نخستین ائتلافی است که توانسته کنترل هر دو مجلس از جمله مجلس علیا یا مجلس مشاوران را در اختیار داشته باشد.

این پیروزی به نوعی تایید برنامه اقتصادی شینزو آبه است که توانسته یک بازنگری اقتصادی سطحی را رقم بزند و در عین حال این پیروزی اختیار قانونگذاری را به وی می‌دهد تا اصلاحات اقتصادی عمیق خود را که وعده آنها را داده بود به پیش ببرد.

شبکه «ان اچ کی» ژاپن بر اساس نتایج نظرسنجی هنگام خروج رای‌دهندگان از پای صندوق‌های رای پیش‌بینی کرد که حزب لیبرال دموکرات به رهبری شینزو آبه شینزو آبه و هم‌پیمان آن در ائتلاف یعنی حزب کمیتو توانسته‌اند 71 کرسی به دست آوردند و بدین ترتیب تعداد کرسی‌های آنها در این مجلس به 130 کرسی می‌رسد که این میزان حتی از 122 کرسی لازم برای کسب اکثریت بیشتر است.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن امروز گفت: مردم ژاپن «اقتصاد آبه» را انتخاب کردند. حزب لیبرال دموکراسی دست به اصلاحات عمیق در قانون اساسی خواهد زد.

وی تاکید کرد که دولت ژاپن سیستم جدیدی را برای تامین ایمنی هسته‌ای رقم می‌زند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها