امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28117
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال ربوده شدن آقای نوراحمد نیکبخت، وابسته اداری سفارت کشورمان در صنعا از سوی گروهی مسلح، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال ربوده شدن آقای نوراحمد نیکبخت، وابسته اداری سفارت کشورمان در صنعا از سوی گروهی مسلح، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با ابوبکر القربی وزیر خارجه یمن ضمن محکوم کردن این عمل غیرانسانی، خواستار اقدامات جدی دولت یمن جهت آزادی وی شد.

​وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به معاهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی، حفظ و تامین امنیت دیپلمات‌های مقیم را مسئولیت دولت میزبان دانسته و بر انجام وظائف و مسئولیت‌های دولت یمن در خصوص این اقدام تاکید کرد.

​وزیر امور خارجه یمن نیز با اظهار تاسف از این اقدام تاکید کرد: دولت یمن همه تلاش خود را جهت آزادی دیپلمات ایرانی به کار گرفته و اضافه کرد: اقدامات اولیه جهت شناسایی ربایندگان صورت پذیرفته است.

​بر همین اساس کاردار یمن نیز به وزارت امور خارجه فراخوانده شده و مراتب نگرانی جدی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سرنوشت دیپلمات ایرانی و مسئولیت دولت یمن در این خصوص به وی ابلاغ شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها