امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۲۳:۰۹
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28119
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلگراف، یکی از مقامات سابق سازمان جاسوسی ام آی 6 تهدید کرد در صورتی که یافته‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلگراف، یکی از مقامات سابق سازمان جاسوسی ام آی 6 تهدید کرد در صورتی که یافته‌های تحقیق درباره نقش انگلیس در جنگ عراق خلاف نظر وی باشند او رازهای مربوط به اسناد جعلی توجیه‌ کننده جنگ عراق را برملا خواهد کرد.

اسناد جعلی توجیه کننده جنگ عراق که در انگلیس به پرونده دوسیه شناخته شده به مجموعه اسناد جعلی‌ گفته می‌شود که در سال 2003 درباره سلاح‌های کشتار جمعی عراق در اختیار تونی بلر، نخست وزیر وقت بریتانیا قرار گرفت.

دولت انگلیس از این اسناد که منابع آن مستند نبودند برای توجیه ورود به جنگ با عراق استفاده کرد.

سر ریچارد درلوو، 68 ساله، سال گذشته جزئیاتی درباره وقایع منجر به جنگ عراق نوشت و قصد داشت که نتیجه کارش بعد از مرگ او در دسترس مورخان قرار بگیرد.

ریچارد که اطلاعاتی درباره سلاحهای کشتار جمعی صدام حسین فراهم کرده بود اکنون تهدید کرده است که در صورت انتشار این یافته‌ها او اسناد واقعی را افشا خواهد کرد.

تلگراف نوشت: این اظهارات ریچارد احتمالا با واکنش رئیس تیم تحقیق درباره پرونده ورود انگلیس به جنگ عراق (موسوم به بررسی چیلکوت) قرار خواهد گرفت.

ریچارد درلوو گفت: آنچه که من نوشتم و در حال نوشتن آن هستم رویدادهای جنگ عراق از نگاه شغل حرفه‌‎ای من است.

هدف من این است که بعد از من این یافته‌ها یک منبع قابل درسترس برای محققان باشد اما اکنون بستگی به انتشار پرونده چیلکوت دارد که چه زمانی آن را افشا کنم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار