امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28120
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 151
«ناجی غاریوس» نماینده پارلمان لبنان از فراکسیون تغییر و اصلاح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت اظهار ...

«ناجی غاریوس» نماینده پارلمان لبنان از فراکسیون تغییر و اصلاح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت اظهار داشت: در شرایط حساس کشور جایی برای طرح موضوع تشکیل دولت تحمیلی وجود ندارد و چنانچه سلام تمام نخست وزیر کشور در صدد تشکیل چنین دولتی است با مخالفان زیادی روبه رو خواهد شد.

وی تاکید کرد: ما همواره توصیه کرده ایم که نباید دولت تحمیلی تشکیل شود زیرا باید تمام گروهها بر اساس جایگاه سیاسی و پارلمانی خود در دولت حضور داشته باشند و نباید کسی به حاشیه رانده شود زیرا در غیر این صورت نخست وزیر باید نام دولت وحدت ملی که از آغاز بر اساس آن فعالیت داشته است، تغییر دهد.

غاریوس در ادامه تصریح کرد: گروههای مختلف لبنانی اکنون به گونه ای عمل می کنند که گویی به فکر تشکیل دولت نیستند و بیشترین دغدغه آنان تمدید مدت فعالیت فرمانده ارتش است.

وی افزود: بهتر بود سلام، دولت را دو ماه پیش تشکیل می داد تا در این تنگنا گرفتار نشود و باید تصمیمات مهم و سرنوشت سازی را اتخاذ می کرد تا به وضعیتی که  امروز در آن هستیم، نرسیم.

این نماینده پارلمان لبنان درخصوص خلأ موجود در موسسات دولتی اظهار داشت: خلأ نه در نهادهای دولتی بلکه در عقل و منطق مسئولان و کسانی به وجود آمده که بر این باورند اگر آنان نبودند کشور ویران شده بود در حالی که وجود آنان در صحنه سیاسی است که کشور را بیش از پیش به سمت خلأ و فلج شدن پیش می برد.

وی در مورد آینده روابط دو گروه شیعه یعنی جنبش امل و حزب الله با جریان ملی آزاد، تصریح کرد: ما با هیچ کس اختلاف نداشته و نخواهیم داشت بلکه دیدگاه ما با هم مختلف است که این نیز در دنیای سیاست، طبیعی است به ویژه اینکه همین دو گروه شیعه نیز در برخی موارد با هم اختلاف نظر دارند.

غاریوس اظهار داشت: میشل عون، رئیس جریان آزاد ملی بر اساس سیاستی عمل می کند که در ناامنی های موجود و حوادث خطرناکی که در کشور رخ داد، در برابر همه انعطاف پذیر است از همین رو ما از همه می خواهیم که انعطاف پذیر باشند.

وی تاکید کرد: انعطاف جریان آزاد ملی در برابر عربستان نباید موجب اختلاف با حرب الله شود زیرا بیش از هرزمان دیگری به انعطاف پذیری و در پیش گرفتن سیاست باز با همه نیاز داریم و این موضع را از نبیه بری، رئیس پارلمان آموخته ایم.

این نماینده لبنانی در ادامه تصریح کرد: برخی کشور را به سمت انفجار سوق می دهند اما همه مطمئن باشند که ناامنی در کشور به نفع هیچ کس نیست .

وی گفت:ما از آن دسته از پناهندگان سوری که می توانند لبنان را ترک کنند می خواهیم به مناطق امن سوریه بازگردند زیرا حضور آنان لبنانی ها را تحت فشار قرار داده است و ما از کشورهای عربی نیز می خواهیم ما را در تحقق این خواسته کمک کنند.

غاریوس با اشاره به اینکه نهاد نظامی می تواند کشور را کنترل کرده و با اصولگرایی مقابله کند، اظهار داشت: باید مانع حمله جریان 14مارس به ارتش لبنان شده و اجازه دهیم ارتش به وظایف خود عمل کند زیرا نیروهای ارتش اکنون قادر هستند در برابر اصولگرایان و جبهه النصره که بنابر گزارش های موجود در لبنان حضور دارند، بایستد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها