امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28133
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۹
تعداد بازدید: 44
علیرضا دایمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا جیره‌بندی و یا نوبت‌بندی آب در ...

علیرضا دایمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا جیره‌بندی و یا نوبت‌بندی آب در کشور داریم افزود: تمام تلاش خود را در دو هفته اخیر با توجه به افزایش دما به کار بسته‌ایم که هیچ منطقه‌ای از کشور نوبت‌بندی و جیره‌بندی اعمال نشود.

وی ادامه داد: تدابیر ویژه و مناسبی برای تهران، مشهد، اصفهان، رشت، شیراز و تبریز به کار بسته‌ایم که نوبت‌بندی و جیره‌بندی رخ ندهد که خوشبختانه در کلان شهرها این اتفاق نیفتاده است البته بعضاً کاهش فشار آب را داشتیم.

وی اضافه کرد: کاهش فشار آب به این شکل است که وقتی نزدیک به اذان مغرب می‌شویم مصارف آب به یکباره بالا می‌رود و در مناطق حاشیه‌ای کلان‌شهرها، آب به طبقات بالایی ساختمانها نمی‌رسد.

دایمی ادامه داد: چندین بار پیام به مردم داده‌ایم که مردم باید در شرایط حاضر که درجه دما افزایش یافته است به ما کمک کنند و اگر این 15 روز را پشت‌سر بگذاریم این پیک مصرف کاهش می‌یابد.

وی اضافه کرد: منابع آب سدها مناسب است و 24.5 میلیارد مترمکعب آب در سدها ذخیره داریم ولی تصفیه‌خانه‌ها و مخازن داخلی شهرها ظرفیت خوبی ندارند.

دایمی گفت: در شیراز کاهش فشار آب داشتیم که الان اعمال نمی‌شود و یک مقدار در اصفهان بود که مشکلات آن تا حدودی برطرف شده است.

*کاهش فشار آب در حاشیه شهر تهران

وی تأکید کرد: این کاهش فشار آب را ما اعمال نمی‌کنیم چرا که فشار آب خطوط ثابت است اما در تهران به یکباره مصرف آب همزمان بالا می‌رود بطوریکه در حاشیه‌های شهر تهران فشار آب کاهش می‌یابد و یک ساعت زمان می‌برد که این فشار آب بالا برود.

*آبرسانی با تانکر به روستاهای جنوب کشور

دایمی خاطر نشان کرد:در شهرهای متوسط و کوچک هم مشکلات کم‌تر است ولی در روستاها مشکلات جدی است و به خصوص در روستاهای جنوب کشور با تانکر آبرسانی می‌شود چرا که منابع آب بسیاری از روستاها خشک شده است.

سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو گفت: کاهش فشار آب نوبت‌بندی نیست و باید اذعان شود که سیستم فشار تنظیم می‌شود اما وقتی مصرف آب به یکباره بالا می‌رود به عنوان مثال قسمت شمال تهران مصرف آب بدون مشکل است و قسمت جنوب تهران فشار آب کم می‌شود که البته سریعاً اینها برطرف می‌شود.

*با کاهش فشار آب کیفیت پایین نمی آید

وی در پاسخ به این سؤال که آیا کاهش فشار آب، کیفیت آب را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد گفت: به هیچ عنوان چرا که آب‌ها از مخازن سدها به مخازن داخل شهرها وارد و سپس اختلاط و تصفیه می‌شود.

انتهای پیام/ک

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها