امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28142
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۹
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در فرهنگ اسلامی مسجد جایگاه ویژه‌ای دارد و اهمیتی که اسلام به مسجد ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در فرهنگ اسلامی مسجد جایگاه ویژه‌ای دارد و اهمیتی که اسلام به مسجد به عنوان پایگاه معنوی و توحیدی داده به هیچ نهادی نداده است؛ به طوری که اقدام مهم رسول خدا(ص) پس از هجرت به مدینه، ساخت مسجد بود.

 مسجد مقدس «جمکران»، روز هفدهم رمضان 373 هجری به فرمان حضرت مهدی(عج) در کنار روستای جمکران تأسیس شد. آن چه مسلم است، این است که این مسجد بیش از یک هزار سال پیش به فرمان حضرت ولیعصر(عج) در بیداری و نه در خواب احداث شده و در طول قرون و اعصار، پناهگاه شیعیان و پایگاه منتظران و تجلی‌گاه حضرت صاحب الزمان (ع) بوده است.

با توجه به اهمیت و حساسیت و موقعیت جهانی شهر مقدس قم و توصیه‌هایی که در روایات نسبت به آن وارد شده است، اقدام امام عصر(عج) در ایجاد و تأسیس این پایگاه معنوی و با عظمت، در راستای رشد و تعالی مؤمنان و ظرفیت بخشی به منتظران در دوران غیبت کبری بوده است و این عنایت نیز می‌تواند در ادامه توصیه ائمه (ع) و تأکیدی بر مرکزیت شهر مقدس قم به عنوان پایگاه اول جهان تشیع در عصر غیبت باشد.

بر همین اساس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم غرفه‌ای با نام «مسجد جمکران» وجود دارد تا عاشقان آن حضرت با حضور در نمایشگاه به یاد کرامت‌های امام عصر(ع) باشند.
 
«حجت‌الاسلام غلامرضا شاهینی» مسئول ارشاد و مشاوره مسجد مقدس جمکران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: تأسیس مسجد جمکران بر این اساس صورت گرفته است که جلوه‌گاه عنایات و کرامات امام عصر(عج) و میعادگاه منتظران و شیفتگان قائم آل محمد(عج) در عصر پرفتنه و سراسر آشوب غیبت باشد تا مردم با مراجعه به این مکان نورانی و مشاهده عنایات و کرامات آن حضرت (عج) بر ایمانشان افزوده شود و از گزند توطئه‌های شیاطین و شبهه افکنی دشمنان در امان باشند.

مسئول ارشاد و مشاوره مسجد مقدس جمکران افزود: مسجد مقدس جمکران همواره میزبان خیل عظیم عاشقان حضرت مهدی(عج) است که این ارادت در شب‌های چهارشنبه بیشتر خودنمایی می‌کند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه دستور ساخت این مسجد مقدس در شب چهارشنبه بوده است و همچنین فعالیت علمای نجف برای دیدار با امام زمان(عج) در مسجد سهله نیز چهارشنبه شب بوده است، بنا بر اعتقادات مذهبی شب‌های سه‌شنبه زائران بیشتری به زیارت این مکان مقدس می‌آیند تا با امام زمان(عج) راز و نیاز کنند.

حجت‌الاسلام شاهینی اظهار داشت: مطابق آمار هر ساله بیش از 15 میلیون عاشق دل باخته، از سر تا سر میهن اسلامى و جهان در این پایگاه معنوى گردهم می‌آیند و نماز تحیت مسجد و نماز حضرت صاحب الزمان(ع) را به جاى مى‌آورند.

وی ادامه داد: زائران به هنگام تشرف به این پایگاه ملکوتى همه مشکلات دست و پاگیر زندگى را به فراموشى مى‌سپارند و تنها ظهورمنجى بشر حضرت ولى عصر(عج) را از خداوند طلب می‌کنند.

شاهینی با اشاره به وجود واحدهای فرهنگی مختلف در مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: هر روز یک واحد فرهنگی در نمایشگاه قرآن مستقر است و فعالیت خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه این معاونت در بخش قرآن و عترت نمایشگاه قرآن بر اساس چهار محور فعالیت می‌کند، گفت: غرفه مخصوص جمکران در چند بخش فعالیت می‌کند که مهم‌ترین این بخش‌ها درباره مسائل اعتقادی و مهدویت است.
انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار