امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28150
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۹
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی تاج در نامه‌ای به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به طور مکتوب به اظهارات محمد رویانیان در مورد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی تاج در نامه‌ای به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به طور مکتوب به اظهارات محمد رویانیان در مورد میزان حق پخش تلویزیونی و تبلیغاتی محیطی پاسخ داده است. نامه تاج به شرح زیر است؛
جناب آقای محمد رویانیان

مدیرعامل محترم باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس
با سلام
احتراماً، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما و همکاران محترم و با عرض تبریک و تهنیت به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام بازگشت به نامه شماره 879-1/92 مورخ 1/5/1392 موضوع تبلیغات محیطی زمین فوتبال و پخش رادیو تلویزیونی مسابقات لیگ برتر موارد شرح ذیل را به آگاهی می رساند:

با توجه به بعضی موارد مطروحه خصوصاً تأکید بر تضییع حقوق باشگاه‌ها و اعتراض به مدت و مبلغ قرارداد قطعاً مدیریت محترم وقت سازمان لیگ خود پاسخگو خواهند بود. لیکن لازم است جهت استحضار جنابعالی و تنویر افکار عمومی در خصوص اشکالات وارده و ارائه طریق‌های مطروحه به طور اختصار توضیح داده شود.

1- از دید مقررات این بخش عضویت در لیگ توافقی است بین باشگاه و سازمان لیگ که براساس آن باشگاه ملزم به رعایت موارد زیر خواهد بود.
- قوانین و مقررات بین المللی
- مقررات فدراسیون فوتبال
- مقررات لیگ
- آئین نامه ها

- هرگونه توافق از قبیل قراردادهای تجاری، حمایت مالی و پخش رادیو تلویزیونی که توسط سازمان لیگ امضا شده باشد.

2- مدیریت محترم وقت سازمان لیگ به استناد ماده 4 آئین نامه رابطه باشگاه‌ها با لیگ و طبق مصوبه هیئت رئیسه سازمان لیگ اقدام به عقد قرارداد تبلیغات محیطی سه ساله و پخش تلویزیونی نموده است که مدت آن قرارداد تا پایان فصل جاری است.

3- براساس ضوابط کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC واگذاری فروش بلیط مسابقات به باشگاه‌ها الزامی است که با توجه به مدارک موجود علیرغم مکاتبات مکرر و متعدد متأسفانه از جانب آن باشگاه امکان انجام نبوده و الزاماً در این راستا این سازمان با حمایت‌های فدراسیون و نهاد ریاست محترم جمهوری رأساً اقدام و انشاءاله پس از انجام تشریفات اداری و مالی باشگاه‌ها مجاز به بهر‌ه‌برداری خواهند شد.

4- به طوریکه مستحضرید درآمد حاصل از فروش تبلیغات محیطی و پخش تلویزیونی از جمله درآمدهای عمومی و متعلق به کلیه باشگاه ها و مبادی ذیربط است که طبق ماده 2-1-4 درآمد ناشی از آن پس از کسر هزینه های مرتبط و تعیین شده باقیمانده مبلغ به نسبت به 80% سهم باشگاه‌ها و 20% مابقی سهم فدراسیون، هیئت‌های فوتبال و سازمان لیگ است که طبق بند 1-2-3 آئین نامه تقسیم می‌شود و سزاوار نیست حقوق متعلق به سایرین صرفاً به لحاظ برخورداری از تعداد تماشاگران بیشتر به دو باشگاه محترم پیروزی و استقلال تخصیص داده شود و بقیه باشگاه‌ها نادیده گرفته شوند اما امکان طرح پیشنهاد افزایش درصد تیم‌هایی که بیشترین پخش را داشته اند به تناسب تعداد بازی های پخش شده آنها متصور است. ضمناً یادآور می‌شود با اصرار و پیگیری بنده حقیر و حمایت فدراسیون مبلغ قرارداد مذکور در سال سوم از هیجده میلیارد تومان به بیست و یک میلیارد و ششصد میلیون تومان افزایش یابد مشروط بر آنکه مدیران محترم باشگاه‌ها در جهت اجرای تعهدات این سازمان به ترتیبی که در قرارداد آمده است امکانات لازم را در اختیار شرکت قرار دهند، که با توجه به پیشنهادات ارائه شده و در مقایسه با دوره های قبل از شرایط نسبتاً خوبی برخوردار است.

5- معهذا علیرغم قرارداد سه ساله قبلی، مدیریت سازمان لیگ معتقد است مبلغ مندرج در قرارداد منعقد شده در خصوص حق پخش تلویزیونی به هیچ وجه پاسخگوی حقوق حقه و نیاز و مخارج فعلی باشگاه‌های لیگ برتر نبوده و باید به شکل منطقی و قانونی نسبت به استیفای حقوق شناخته شده و قابل قبول کلیه باشگاه‌ها همانند همه دنیا اقدام شود.

با نگرشی منصفانه به اقدامات صورت گرفته در دوره قبل با هدف افزایش مبلغ پخش رادیو و تلویزیون توسط فدراسیون فوتبال و به تبع آن سازمان لیگ و مدیران عامل محترم باشگاه‌ها متأسفانه به دلیل محدودیت‌های خاص در مسیر عملیاتی شدن آن میسر نگردید اما کماکان در دست اقدام بوده و این مهم توسط ریاست سازمان لیگ و ریاست فدراسیون به صورت کاملاً جدی و منطقی در حال پیگیری است که در صورت وصول نتیجه مراتب اعلام خواهد شد امید است با تلاش همه جانبه تمامی دست اندرکاران و با حسن توجه و مساعدت مدیریت محترم صداوسیما، نمایندگان محترم مجلس و دولت محترم جمهوری اسلامی ایران در دوره جاری اقدام بایسته به عمل آید.
 مهدی تاج

نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها