امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28158
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه سوری الوطن، برای چندمین روز متوالی گروه‌های مسلح اقدام به هدف قرار دادن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه سوری الوطن، برای چندمین روز متوالی گروه‌های مسلح اقدام به هدف قرار دادن کاروان‌های امداد و کمک رسانی کردند که از دمشق راهی حلب شده بودند و با خود مواد غذایی و دارویی و دیگر مایحتاج ساکنان حلب را حمل می‌کردند.

در این ارتباط شاهدان عینی تاکید کردند که عناصر مسلح کاروانی از خودروهای حامل مواد غذایی و دارویی مورد نیاز مناطق غربی شهر حلب را هدف قرار دادند که در محاصره گروه‌های مسلح قرار دارد، این درحالی است که در این کاروان هیچ خودرو نظامی نیز مشاهده نمی‌شد.

این موضوع که در روزهای اخیر به اقدامات روز مره گروه‌های تروریستی تبدیل شده، اعتراض بسیاری از ساکنان شهر حلب به گروه‌های مسلح موجود در این شهر را برانگیخت که در تعارض با تمام عرف‌های انسانی و اخلاقی و همچنین اسلامی حاکم بر جوامع بشری قرار دارد.

اما در چارچوب ادامه عملیات نظامی ارتش سوریه در حلب، روز گذسته نیروهای ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح از جمله گروه «جبهه النصره» را در منطقه «خان العسل» هدف قرار داده و منهدم کردند که در محور جنوب غربی شهر حلب قرار دارد.

این درحالی است که گزارش شده، این منطقه شاهد درگیری‌های شدید و سخت نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح است که خسارات بسیاری را نیز به این گروه‌ها وارد کرده است، به طوری که منابع محلی تاکید می‌کنند، در جریان درگیری‌های دو هفته گذشته تاکنون بیش از هزار فرد مسلح وابسته به جبهه النصره  در این منطقه کشته شدند.

یک منبع میدانی سوری در این ارتباط توضیح داد که نیروهای ارتش سوریه روز گذشته مستقیما صفوف عناصر مسلح وابسته به «جبهه النصره» را در مناطق خان العسل و مزارع اطراف آن هدف قرار دادند و خسارات سنگینی را به آنها وارد کردند.

این منبع همچنین در ادامه افزود: حملات روز گذشته یگان‌های ارتش سوریه بر انهدام مقرهای عناصر مسلح در مزارع اطراف منطقه خان العسل و همچنین مناطق المقبرة، مزارع الصحفیین، أورم الکبرى، الأتارب، المنصورة و مخزن آب منطقه شمالی متمرکز بود و در جریان آن علاوه بر انهدام این مراکز تجمع تجهیزات نظامی گروه‌های مسلح نیز هدف قرار گرفت و منهدم شد.

اما در شهر حلب یگان‌های ارتش سوریه عملیات خود برای پاکسازی کامل منطقه «الراشدین» و اعلام آن به عنوان منطقه امن را ادامه دادند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها