امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28189
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 195
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهند.

ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و همچنین رسیدگی به واگذاری شرکت‌های توزیع برق با حضور مسئولان ذی‌ربط در دستور کار نشست هفته آینده این کمیسیون قرار دارد.

انتخابات هیئت رئیسه این کمیسیون برای دومین سال فعالیت مجلس نهم عصر روز یکشنبه هفته بعد برگزار می‌شود.

کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی نیز روز سه‌شنبه دستور‌العمل اجرایی قانون نظارت بر رفتار نمایندگان را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و همچنین رسیدگی به طرح یک فوریتی اصلاح ماده 210 آیین‌نامه داخلی مجلس در دستور کار جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون تدوین آیین‌نامه‌ داخلی پارلمان قرار دارد.

به گزارش فارس، در ماده 210 آیین‌نامه داخلی مجلس آمده است: در جلسه علنی ابتدا گزارش کمیسیون متضمن طرح سؤال و بررسی‌های انجام شده توسط سخنگوی کمیسیون به مدت حداکثر پنج دقیقه مطرح می‌شود، سپس وزیر و نماینده سؤال­کننده به ترتیب و هر کدام حداکثر به مدت پانزده دقیقه توضیحات خود را ارائه می‌دهند و در صورت قانع نشدن نماینده، رئیس جلسه نظر مجلس را در این مورد أخذ می‌کند.

در صورتی که اکثر نمایندگان حاضر، نظر به وارد بودن سؤال نماینده یا نمایندگان بدهند رئیس مجلس موظف است موضوع را به رئیس‌جمهور جهت رسیدگی ارجاع نماید.

تبصره 1- عدم حضور وزیر در مجلس و کمیسیون به منزله وارد بودن سؤال می‌باشد.

تبصره 2- سؤال‌کننده یا وزیر می‌توانند از وقت خود در جلسه علنی طی دو نوبت استفاده نمایند.

تبصره 3- گزارش کمیسیون حداقل بیست و چهار ساعت قبل از طرح سؤال در مجلس باید چاپ و بین نمایندگان توزیع شود.

تبصره 4- در صورتی که سؤال توسط چند نماینده تنظیم گردد، نماینده منتخب سؤال‌کنندگان جهت توضیح سؤال در کمیسیون و صحن علنی باید در فرم مربوط به سؤال مشخص گردد در صورت عدم توافق سؤال‌کنندگان، نماینده آنها توسط یکی از اعضای هیئت رئیسه به قید قرعه انتخاب خواهد شد.

تبصره 5- سؤال می‌تواند شامل اجزای متعدد باشد.

تبصره 6- با تغییر وزیر، سؤالاتی که به تشخیص کمیسیون تخصصی مربوط به عملکرد فردی وزیر است از دستور کار خارج می‌شود و گزارش آن به هیئت رئیسه ارائه می‌گردد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار