امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2820
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جواد خوانساری با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جواد خوانساری با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه درآمدهای ارزی کشور در چند سال اخیر نسبت به سنوات گذشته قابل قیاس نبوده اما در این مدت توجه به بودجه های عمرانی کشور تقلیل و به هزینه های جاری انتقال یافته است.
وی افزود: این موضوع سبب شده بخش خصوصی که مجری صنعت احداث در کشور است، در ضعف بسیاری قرار بگیرد ضمن اینکه در چند سال اخیر بین بخش های دولتی و خصوصی تفاوت هایی وجود داشته است.
وی در ادامه تصریح کرد: در سال گذشته تنها 20 درصد بودجه عمرانی کشور تخصیص یافته به گونه ای که از 39 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور بیش از 8 هزار میلیارد تومان تخصیص اعتبار نشده است.
خوانساری گفت: مطالبات پیمانکاران و مشاوران از سال 90 تاکنون به تعویق افتاده است ضمن اینکه تغییر و نوسانات نرخ ارز در سال گذشته سبب شده شاخص های تعیین مقدار این مطالبات مشخص و اعلام نشود.

*سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور احیا شود

منوچهر اقبالی دبیر انجمن شرکتهای پیمانکار تاسیسات و تجهیزات صنعتی ایران نیز در این نشست افزود:کشوری نیست که نظام برنامه و بودجه نداشته باشد بنابراین از دولت آینده می خواهیم که سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور را با همان وظایف قبلی و حتی قوی تر احیا کند.
انتهای پیام/ک  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها