امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28219
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام اختری عضو شورای سیاست‌‌گذاری ائمه جمعه به عنوان سخنران پیش از ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام اختری عضو شورای سیاست‌‌گذاری ائمه جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها به اقامه اولین نماز جمعه اشاره کرد و اظهار داشت: در آستانه سی و پنجمین سال اقامه نماز جمعه در تهران هستیم که با حکم امام راحل(ره) و به امامت آیت‌‌الله سیدمحمود طالقانی در 5 مرداد سال 58 اقامه شد.

عضو شورای سیاست‌‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه نماز جمعه برکات بسیاری دارد که هنوز بیشتر آنها بیان نشده و مورد توجه قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: در این فرصت مطالبی را در رابطه با عظمت نماز جمعه و خدمات و برکاتی را که ستادهای نماز جمعه به جامعه عرضه می‌کنند بیان می‌‌کند.

وی بر همین اساس مهمترین نیازمندی جامعه را معنویت دانست و یادآور شد: عظمت و ارزش انسان به معنویت، وابستگی و توجه‌اش به ذات مقدس پروردگار است که اگر معنویت از انسان سلب شود، ارزش اصلی خود را از دست می‌دهند.

حجت‌الاسلام اختری موعظه را یکی دیگر از نیازمندی‌های جامعه دانست که به فرمایش حضرت علی(ع) جلای دل‌هاست و گفت: ذکر، تذکر و آگاهی از نیازمندی‌های جامعه است و اگر خدمات موعظه‌‌گران نباشد بلای غفلت جامعه را دچار خطر خواهد کرد و جامعه بهترین فرصت‌ها را از دست داده و به تدریج به سوی بی‌توجهی و مرگ می‌رود.

عضو شورای سیاست‌‌گذاری ائمه جمعه در عین حال غفلت را عاملی دانست که جامعه را دچار غرور و هلاکت کرده و موجب می‌شود شخصیت‌ها فراموش و استعدادها گم شود؛ در گام اول تذکر را خداوند، گام دوم پیامبران و در مرحله بعد امامان به جامعه و جهانیان ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) به طور مکرر به مردم توجه و آگاهی می‌داد، افزود: مقام معظم رهبری نیز پیوسته نسبت به مطلبی که مهم است و باید جامعه به آن توجه داشته باشد تذکر می‌دهد؛ از این رو تذکر دادن حقایق برای جامعه قدرت ایجاد می‌کند و به آن عظمت می‌دهد.

حجت‌الاسلام اختری با تاکید بر اینکه جامعه ذاکر خداوند مورد عنایات خداوند قرار می‌گیرد، افزود: جامعه‌ خداناشناس توان ایستادگی در مقابل جامعه‌ای که به خداوند معتقد است را ندارد؛ جامعه ذاکر خداوند در حال جهاد است و استواری ئ استحکام دارد.

عضو شورای سیاست‌‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه طبق آیه قرآن جامعه‌ای که در آن ایمان و عدالت باشد از امنیت برخوردار است، افزود: نماز جمعه پایگاه معنویت و پایگاه ذکر است چرا که ذکر اکبر نماز است و زیباترین شکل اقامه نماز به شکل جماعت و به شکل جمعه است.

وی نمازهای جمعه را پایگاه تذکر و بیداری و مقابله با شیطان‌ها و عوامل اغوای مردم عنوان کرد و گفت: در کشوری که نماز جمعه و جماعت با عظمت اقامه می‌شود در آن جامعه عظمت اسلامی عقیده و ایمان وجود دارد؛ ائمه جمعه کسانی هستند که پرتو امامت و ولایت را در سراسر کشور گسترش می‌دهند.

حجت‌الاسلام اختری به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه اگر ما از انقلاب اسلامی که صدها دستاورد دارد هیچ چیز نداشتیم جز اقامه نماز جمعه و مطرح کردن خداوند همین دستاورد کافی بود، اشاره کرد.

عضو شورای سیاست‌‌گذاری ائمه جمعه در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در سراسر کشور و در 724 شهر، شهرستان و بخش نماز جمعه اقامه می‌شود که در آنها ستادهای نماز جمعه با اعضای بسیاری که دارند خدمات را به مردم ارائه می‌دهند.

وی اضافه کرد: در کل کشور حدود 30 هزار و 800 نفر در ستادهای نماز جمعه فعالیت دارند که برخی پیش از اذان صبح در خدمت مردم هستند؛ 19 هزار و 200 هزار نفر از برادران و 11 هزار و 600 نفر از خواهران در این ستادها به نمازگزاران خدمت ارائه می‌دهند.

حجت‌الاسلام اختری با بیان اینکه در 724 مکان اقامه نماز جمعه در تعدادی از شهرها مصلای مستقل آبرومند با کمک‌های مردم وجود دارد و به ویژه در دولت آقای احمدی‌نژاد 137 مصلای آبرومند ساخته شده، افزود: حدود 350 شهر در مساجد جامع و بزرگی که دارند نماز جمعه آنها اقامه می‌شود.

عضو شورای سیاست‌‌گذاری ائمه جمعه خاطرنشان کرد: در 116 شهر که جمعیت کمتری دارند در مساجد معمولی نماز جمعه اقامه می‌شود و در برخی جاهای دیگر نیز حسینیه‌ها و اماکن دیگر که هنوز به شکل مصلای مستقل درنیامده‌اند نمازجمعه اقامه می‌شود.

وی در پایان از سوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه از همه نمازگزاران و دست‌اندرکاران برپایی نمازجمعه در سراسر کشور تقدیر و تشکر کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها