امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28241
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد باقر قالیباف شب گذشته در حاشیه بهره‌برداری از طرح ساماندهی و بهسازی محله تاریخی فرهنگی و طبیعی جماران و بخشی از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد باقر قالیباف شب گذشته در حاشیه بهره‌برداری از طرح ساماندهی و بهسازی محله تاریخی فرهنگی و طبیعی جماران و بخشی از آن که به خورشید سرای جماران معروف است، اظهار داشت: اگر خدا محوری را در دستور کار قرار دهیم در این حالت خدا برایمان کفایت می‌کند و لازم نیست دستمان را جایی دراز کنیم.

وی با اشاره به حرکت تاریخی امام (ره) در جریان انقلاب اسلامی، تصریح کرد: همه می‌دانند که امام (ره) چقدر به مردم ارادت داشت و آنها را در متن همه امور قرار می‌داد، اما بارها اعلام می‌کرد که اگر خواسته همین مردم در مسیری غیر از رضایت و حب خدا قرار بگیرد، اگر یک تنه و تنها هم باشد در مقابل آن خواسته می‌ایستد و در واقع امام (ره) تاکید داشت که اگر خدایی حرکت نکنیم خدا هم ما را واگذار می‌کند.

شهردار تهران علت اجرای این پروژه را اهمیت دادن به یادآوری‌های خوب تاریخی مردم و خوبی‌ها و ارزش‌ها صداقت‌ها و اخلاص‌هایی دانست که‌ با بردن نام جماران برای مردم تداعی می‌شود.

قالیباف افزود: امام (ره) و انقلاب اسلامی به دوران سرد و یخ زده دنیا در حوزه دین پایان داد و شور و نور و شعور و گرمابخشی را به جامعه و دنیا ارائه کرد.

شهردار تهران با اشاره به اینکه جماران مسیر تاریخ را تغییر داده است و مردم و دین را از حاشیه به متن زندگی آورده، گفت: جماران تا همیشه برای مردم عزیز است و جزء هویت دینی و ملی ما باقی می‌ماند و به همین دلیل بوده است که باید بیش از پیش به این محله و نگه داشتن آن به هر شکلی توجه کرده، چرا که راه امام (ره) و خط امام (ره) تنها راه عزت ما و جامعه اسلامی ماست.

قالیباف افزود: روحیه‌ای که امام (ره) برای اعتماد به نفس به ما یاد داد و ما را به استقلال و آزادی در کشور رساند به برکت جماران بوده است و اگر جماران را جزئی از هویت دینی و ملی بدانیم، دیگر نباید برای حفظ کالبد و فرهنگ آن کم کاری و غفلتی صورت گیرد.

به گزارش فارس در ابتدای این مراسم سید محمد هادی ایازی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران طی توضیحاتی در مورد اجرای پروژه خورشید سرای جماران، اظهار داشت: براساس مصوبه شورای شهر تهران و شهردار تهران پروژه ساماندهی محله جماران با تاکید بر حفظ فضای کالبدی و تاریخی آن در دستور کار شهرداری قرار گرفت و در تمامی مراحل کار تلاش شده مرمت‌های صورت گرفته با لحاظ حفظ فضاهای تاریخی، طبیعی و فرهنگی قبلی باشد.

وی گفت: تملک باغ خسروشاهی در ضلع شرقی جماران تملک باغ امیرسلیمانی و نیز بخش قابل توجهی از معابر مرتبط با خیابان اصلی جماران از جمله اقدامات مهم این پروژه بوده است.

ایازی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی در پروژه ساماندهی جماران و خورشید سرای جماران نگهداشتن و حفظ فضای فرهنگی آن بوده است، ادامه داد: متاسفانه محله جماران در این سال‌ها سرای محله نداشته و از امکانات رفاهی برای ساکنان آن محروم بوده است، به همین دلیل در جریان اجرای این پروژه اقدام به ایجاد یک سرای محله در باغ امیرسلیمانی و یک مجموع آمفی تئاتر برای تجمع‌های فرهنگی مردم این منطقه کرده‌ایم.

وی افزود: از مشکلات اصلی محله جماران مساله پارکینگ بوده است که با توجه به برنامه شهرداری برای تامین 1000 پارکینگ در فضایی جدید این مشکل نیز حل خواهد شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها