امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28249
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری 125، این کوهنوردان ایرانی در راه بازگشت از قله 8047 متری برودپیک با خارج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری 125، این کوهنوردان ایرانی در راه بازگشت از قله 8047 متری برودپیک با خارج شدن ازمسیر مقرر، گم شده‌اند.

آیدین بزرگی، پویا کیوانی و مجتبی جراحی(آتش نشان تهرانی) سه کوهنورد مفقود شده هستند که روز سه شنبه 25 تیر موفق شدند قله برودپیک را فتح کنند. رامین شجاعی، سرپرست تیم پنج نفره "آرش" و افشین سعیدی، دو عضو دیگر این تیم هستند که موفق شدند تا حدود ارتفاع 7300 متری صعود کنند.

در حال حاضر رامین شجاعی و افشین سعیدی در کمپ اصلی مستقرند و آقای شجاعی پیگیر اصلی جستجو و امداد برای 3 عضو گم شده در منطقه است.

پرویز روحانی از ستاد پیگیری وضعیت تیم برودپیک گفت آخرین تماس با آیدین بزرگی در ساعت 15:30 روز شنبه 29 تیرانجام شده که به علت کیفیت بد تماس صحبت‌های این کوهنورد مفهوم نبوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ردیابی کوهنوردان از طریق دستگاه ردیاب ماهواره‌ ای، جی پی اس، ممکن نبوده ادامه داد که گروه‌های امداد در تلاش هستند تا از طریق دیگر وسایل ارتباطی کوهنوردان را پیدا کنند.

به گفته روحانی، در حال حاضر یک تیم از کوهنوردان سوئیسی تا کمپ دو برای جستجوی کوهنوردان ایرانی رفته‌اند و مسئولان باشگاه آرش در تلاشند تا از دیگر تیم‌های مستقر در محل برای عملیات امداد کمک بگیرند. روحانی، طوفان شدید و وضعیت نامناسب جوی را دلیل اصلی گم کردن مسیر عنوان کرد و گفت: از آنجا که کوهنوردان دو شب را در ارتفاع 8000 متری خوابیده‌اند، خستگی و پایین آمدن توان جسمی، می‎تواند دلیل دیگر گم کردن راه باشد.

تیم پنج نفره آرش مسیر جدیدی را برای رسیدن به قله برودپیک اتنخاب کرد که مسیر "ایران" نام گرفته است.

فدراسیون پاکستان اعلام کرد: جستجوها را ادامه می دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها