امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28251
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار جامعه فارس،‌ محمدجعفر محمدزاده در مراسم افتتاح موزه ملی مطبوعات که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین جمعی از اساتید و اصحاب ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس،‌ محمدجعفر محمدزاده در مراسم افتتاح موزه ملی مطبوعات که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین جمعی از اساتید و اصحاب رسانه در محل این موزه واقع در چهار‌ راه مولوی برگزار شد، اظهار داشت: معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد از ابتدای فعالیت خود در دولت دهم، پایه و اساس خود را بر پیشروی در مسیر شعار توسعه کیفی و تهذیب رسانه‌ای بنا نهاده است.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد افزود: معاونت امور مطبوعاتی فعالیت‌های خود را در سه محور پیش‌بینی کرد که اصلاح روش‌ها اولین محور امور و فعالیت‌های این معاونت را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: به روز رسانی ارائه مجوز‌‌ها و همچنین اصلاح آیین‌نامه مالیات از جمله مواردی است که طی فرآیند اصلاح روش‌ها در دولت دهم صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه توسعه متوازن و کیفی‌سازی مطبوعات دیگر رویکرد این معاونت بوده است، گفت: از ابتدای دولت دهم تا به امروز حدود 24 هزار و 400 نشریه مجوز دریافت کرده‌اند که در مقایسه با دوره‌های گذشته دو برابر بوده است.

محمدزاده گسترش و توسعه نهادسازی را سومین رویکرد عنوان کرد و بیان داشت: در هیچ دوره‌ای به اندازه 3 دوره گذشته نهادسازی نشده است.

معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه سرای روزنامه‌نگاران یکی از نهادهایی است که تشکیل شده است، ابراز داشت: هم‌اکنون 14 استان کشور دارای نمایندگی سرای روزنامه‌نگاران هستند.

محمدزاده با تأکید بر ضرورت چاپ و انتشار دانشنامه مطبوعات ایران، از انتشار دانش‌نامه مطبوعات ایران و جهان اسلام خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از 100 نفر برای انتشار این دانشنامه قلم می‌زنند.

وی متذکر شد: با توجه به اینکه تاریخ مطبوعات ایران قدمتی 170 ساله دارد باید این تاریخ ارزشمند در یک دانشنامه به ثبت برسد.

به گفته معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد: در حال حاضر کارهای تهیه مدخل «الف» این دانشنامه به اتمام رسیده است و تا شهریور ماه سال جاری به چاپ خواهد رسید.

وی با اشاره به تأسیس دانشگاه خبر ابراز داشت: این دانشگاه وابسته به سرای روزنامه‌نگاران است که برای ترم نخست دو رشته روزنامه‌نگاری و روابط عمومی را به علاقمندان آموزش می‌دهد.

محمدزاده یادآور شد: فعالیت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت دهم با پیش‌بینی 90 برنامه آغاز شد که تا به امروز بخش اعظمی از برنامه‌ها به سرانجام رسیده است و هم ‌اکنون اعداد انتهایی برنامه‌ها باقی مانده است.

این مقام مسئول ابراز داشت: جشن سالانه پیش‌نگاران دیگر برنامه‌ای بود که معاونت مطبوعاتی در دستور کار خود قرار داده بود که البته در سال گذشته این جشن برپا شد و از سه تن از پیشکسوتان این حوزه (جلال رفیع، حسین قندی و مرحوم  امیرحسین فردی) تجلیل به عمل آمد.

محمدزاده همچنین با اشاره بر برگزاری دومین نمایشگاه نشریات خانوادگی در شهریور ماه سال گذشته، ادامه داد: امروز نیز موزه ملی مطبوعات افتتاح می‌شود و این یکی از وعده‌هایی بود که در ابتدای دولت داده بودیم.

در ادامه این مراسم، پدرام پاک آیین‌، مدیرکل خبرگزاری‌ها داخلی اظهار داشت: موزه ملی مطبوعات نخستین نهاد مستقلی است که اسناد مطبوعاتی در آن گرد‌ آمده است.

وی بیان داشت: تکمیل این موزه نیاز به همکاری اصحاب مطبوعات و سازمان‌های دیگر دارد.

پاک‌ آیین با بیان اینکه مطبوعات جزئی از میراث معنوی ملت است، یادآور شد: موزه ملی مطبوعات پیش‌نویس تاریخ ملت است و راه برای تحقیق محققان و پژوهشگران مطبوعات و دیگر حوزه‌ها با استفاه از اسناد موجود هموار می‌کند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی خاطرنشان کرد:‌ مطبوعات ثبت تجارب برای این نسل و نسل‌های آینده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها