امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28261
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اسد‌الله عباسی در مراسم تقدیر از 60 چهره ماندگار در حوزه سازمان تأمین اجتماعی که شب گذشته به مناسبت شصتمین سال تأسیس ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اسد‌الله عباسی در مراسم تقدیر از 60 چهره ماندگار در حوزه سازمان تأمین اجتماعی که شب گذشته به مناسبت شصتمین سال تأسیس این سازمان با حضور محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور و عبدالرضا شیخ‌الاسلامی معاون امور اجتماعی رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: به همت پیشکسوتان حوزه تأمین اجتماعی در دولت‌های نهم و دهم تحولات شگرفی در تأمین اجتماعی به وجود آمده است.

وی افزود: قبل از آغاز به کار دولت نهم 27 میلیون نفر در کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی بودند که هم اکنون تعداد آنها به 37 میلیون نفر در دولت دهم رسیده است.

عباسی افزود: 7 میلیون و 162 هزار نفر بیمه شده اصلی قبل از دولت نهم و دهم بوده که امروز به 12 میلیون و 523 نفر رسیده است و این آمار نشان از رشد 75 درصدی تعداد بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: بر اساس استاندارد بین‌المللی کار به ازای اشتغال یک نفر حدود یک و نیم نفر دیگر نیز فرصت شغلی ایجاد می‌شود؛ بر این اساس در دولت‌های نهم و دهم 7 میلیون و 500 هزار شغل و فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی به مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت اشاره کرد و گفت: 35 هزار میلیارد تومان بدهی انباشته دولت‌ها به تأمین اجتماعی بوده است که در سال 91 با دستور رئیس‌جمهور این بدهی تسویه شده است.

عباسی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تأمین اجتماعی هیچ گونه مطالبه‌ دیگری از دولت ندارد و آخرین مصوبه دولت نیز که واگذاری معادن 2 و 3 سیرجان بود انجام شده است.

وی به پرداخت مطالبات بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی که در سال‌های گذشته در اواخر مردادماه پرداخت می‌شد امسال در تیر ماه پرداخت شد.

وی به بیمه روستائیان و عشایر نیز اشاره کرد و گفت: حدود یک میلیون و 120 هزار خانوار روستایی و عشایر تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند که 500 هزار خانوار در حال حاضر مستمری و حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: حدود یک میلیون و 150 هزار نفر از بازنشستگان کشوری تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفته‌اند و هزار میلیارد تومان از مطالبات قبل از سال 79 و هزار و 800 میلیارد تومان از مطالبات اجرای قانون خدمات کشوری تسویه شد.

وی به ایجاد فرصت شغلی در دولت اشاره کرد و گفت: یک میلیون و 500 هزار فرصت شغلی فقط در بخش تعاون و 500 هزار فرصت شغلی دیگر نیز در بخش مسکن ایجاد شده است و دو میلیون و 300 هزار نفر از طریق شورای اشتغال مشغول به کار شده‌اند.

عباسی به تشکیل جلسات شورای اشتغال در دولت اشاره کرد و گفت: براساس قانون جلسه شورای اشتغال در هر سال باید دو بار انجام شود ولی در طی چهار سال دولت دهم 54 جلسه تشکیل شد و در 8 سال گذشته 65 جلسه در این خصوص تشکیل شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: در هفته آینده دو جلسه برگزار می‌شود که در خصوص تصویب حق مسکن و خواروبار کارگران و پرداخت بخش دیگر از مطالبات بازنشستگان کشوری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها