امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28267
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 227
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدرضا رحیمی در مراسم تقدیر از 60 چهره ماندگار که شب گذشته به مناسبت شصتمین سالگرد تأمین اجتماعی که با حضور اسدالله ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدرضا رحیمی در مراسم تقدیر از 60 چهره ماندگار که شب گذشته به مناسبت شصتمین سالگرد تأمین اجتماعی که با حضور اسدالله عباسی وزیر تعاون و رفاه اجتماعی و عبدالرضا شیخ‌الاسلامی معاون امور اجتماعی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: سازمان در 60 سال گذشته با هدف و مقصد حمایت از دولت‌ها در مقابل ملت تأسیس شد.

وی ادامه داد: در آن زمان چنین اندیشیدند که برای خدمت رساندن به مردم سازمانی را تأسیس کنند که در کنار دولت دستگیر و یاور کسانی باشد که ممکن است در طول زندگی با آسیب‌هایی مواجه می‌شوند و آنها را مورد حمایت قرار می‌دهد.

رحیمی گفت: بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفت است و از خدمات درمانی و بیمه‌ای این سازمان بهره‌ می‌برند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه همه دولت‌ها باید به تأمین اجتماعی توجه کنند، گفت: سازمان تأمین اجتماعی تشکیل نشده است که با تأسیس شرکت‌هایی دست به درآمدزایی بزند بلکه تمام تلاش این سازمان این است که تعداد بیشتری را تحت پوشش و حمایت قرار دهد.

رحیمی گفت: کلمه تأمین از ریشه کلمه امن می‌آید؛ امنیت دادن به کسانی که در معرض وزش بادهای آسیب هستند و ممکن است در طول زندگی گرفتار ناامنی شوند.

وی گفت: تمام کسانی که از تأمین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند به امنیت می‌رسند و در کشورهایی که تأمین اجتماعی وجود دارد مردم از امنیت بیشتری برخوردار هستند.

رحیمی بیان داشت: هر بار که مصوبه‌ای در دولت درباره تأمین اجتماعی داشتیم تمامی اعضای هیئت دولت به اتفاق به آن مصوبه رأی دادند و هیچ کس در رابطه با تأمین اجتماعی خساست نداشته چرا که این سازمان پشتیبان دولت و مردم است.

رحیمی به پرداخت بدهی 35 هزار میلیارد تومانی دولت به تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این بدهی به سازمان در حال حاضر به نقطه صفر رسیده است و باید بهترین‌ها را در اختیار سازمان قرار دهیم تا بهتر بتواند به افراد تحت پوشش خود خدمات ارائه دهد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در آخرین روزهای پایانی دولت قرار داریم که 8 سال برای خدمات تلاش کرد و از عمق دل می‌گویم که هیچ چیز به غیر از خدمت در دولت معنا نداشت.

وی گفت: هنوز راه زیادی است که باید طی شود و اگر فکر می‌کنیم تأمین اجتماعی به اوج خود رسیده است اشتباه کرده‌ایم.

رحیمی یادآور شد: واژه و لغت تأمین اجتماعی مقدس است و در قرآن نیز به این واژه فراوان اشاره شده است؛ سازمان تأمین اجتماعی باید به حالت تقدس در بیاید چرا که تمام سرچشمه‌های آن خدمت است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها