امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28268
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 65
محمدرضا زرین در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس خاطرنشان کرد: اپتومتریست‌ها متولی اصلی سنجش و مراقبت‌های اصلی بینایی هستند اما در برنامه سنجش ...

محمدرضا زرین در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس خاطرنشان کرد: اپتومتریست‌ها متولی اصلی سنجش و مراقبت‌های اصلی بینایی هستند اما در برنامه سنجش بینایی کودکان پیش از ورود به دبستان، وزارت بهداشت از ظرفیت اپتومتریست‌ها استفاده نکرده و این برنامه اصلًا علمی کار نشده است.
وی ادامه داد: در این طرح دانش‌آموزان به صورت پراکنده به مراکز چشم‌پزشکی مراجعه می‌کنند و در مسیر خاصی هدایت نمی‌شوند.
به گفته دبیر انجمن علمی اپتومتری ایران، بهتر بود وزارت بهداشت از ظرفیت کارشناسی اپتومتریست‌ها استفاده می‌کرد تا کوریکولوم ویژه‌ای طراحی می‌شد تا بتوان اطلاعات را در این طرح جمع‌آوری کرد و به جمع‌بندی نهایی رسید.
زرین با اشاره به اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم گفت: متولی اجرای این طرح سازمان بهزیستی است که در این راستا از ظرفیت اپتومتریست‌ها استفاده کرده است؛ این طرح هر ساله برای سنجش وضعیت بینایی کودکان 4 تا 6 سال در مهدهای کودک انجام می‌شود.
وی افزود: ابتدا کارشناسان بهداشت آموزش دیده معاینات اولیه را در مهدهای کودک انجام می‌دهند و در صورت لزوم کودک به اپتومتریست اطفال ارجاع داده می‌شود.
وی در مورد حسن این طرح گفت: در نهایت می‌‌توان از وضعیت بینایی کودکان در این سن در طرح تنبلی چشم به یک جمع‌بندی آماری رسید و با کارهای کارشناسانه جلوی آسیب‌های بعدی را گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها