امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 28276
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حدود 140 نفر از هنرمندان حوزه مد و لباس کشور، پیشکسوتان و مسئولان این حوزه در نشستی صمیمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حدود 140 نفر از هنرمندان حوزه مد و لباس کشور، پیشکسوتان و مسئولان این حوزه در نشستی صمیمی میهمان ضیافت افطار معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد ملی مد و لباس در فرهنگسرای نیاوران بودند.

حمیدرضا شاه آبادی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تلاش طراحان در جدی شدن عرصه فعالیت طراحی لباس و مد گفت: اگر چه نمی توان ادعا کرد که امروز تمامی مشکلات حوزه مد و لباس کشور رفع شده ولی فعالیت‌های این سه سال موجب شد تا  در این عرصه مطالبه جدی در کشور ایجاد کنیم و نام مد و لباس را در کشور ماندگار کنیم.

وی با بیان این مطلب که همکاری و تلاش هنرمندان طراح لباس موجب شده است تا امروزه نام مد به عنوان دغدغه جدی کشور مطرح شود، ادامه داد: در مدت سه سال حضور خود در این عرصه تلاش شده به شکلی برنامه‌ریزی شود که در پایان فعالیت سه ساله مشکلات و دغدغه‌های این حوزه متفاوت از مشکلات ابتدای دولت دهم باشد و هرگز شعارها در جهت رفع تمام مشکلات و مسائل این حوزه نبوده است.

شاه‌آبادی اظهار داشت : سه سال فعالیت من در زمینه طراحی لباس، پیوسته به تحقق و مطالعه گذشت؛ با این هدف که کار تکراری انجام نشود و انتظارات از حوزه مد و لباس در پایان، متفاوت از گذشته باشد.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اکنون در جایگاهی قرار نداریم که مدعی حل تمامی مشکلات در زمینه مد و لباس باشیم، بلکه هدف ما شناخت هنر طراحی لباس و مد و شناساندن این حوزه بوده است.

وی با بیان اینکه موضوع مد و لباس اکنون تنها محدود به جشنواره‌ها و مسابقات ماهانه نیست، گفت: بیش از 700 نوع لباس در طرح‌ها و رنگ‌های زیبا در جشنواره فجر ارائه و برای عرضه در بازار آماده شده اند.

شاه آبادی ادامه داد: علاوه‌بر این، در جشنواره مد و لباس آبان ماه گذشته نیز طرح‌های زیادی با مشخصه‌های ایرانی و اسلامی به نمایش گذاشته شد که در طول این مدت علاوه‌ بر حضور طراحان در 9 نمایشگاه‌ ملی، در نمایشگاه‌های خارجی نیز عرضه شدند.

معاون امور هنری وزیر ارشاد با بیان این مطلب که با تلاش هنرمندان طراح لباس و ساز و کارهایی که در حوزه لباس انجام شده، توانستیم راهی را طی کنیم که قابل بازگشت نیست، گفت: اکنون شاهد به وجود آمدن نیازهایی در مخاطب هستیم که حاصل تلاش طراحان و هنرمندان است.

وی افزود: اکنون جوانان جامعه خواستار ایجاد طرح و حرفی نو در این حوزه هستندو دولت یازدهم در مسیری قرار می‌گیرد که قابل بازگشت نیست و باید تلاش کند در این مسیر با دقت و نگاه کارشناسانه حرکتی رو به رشد داشته باشد.

شاه‌آبادی با تأکید بر اینکه جامعه‌ امروز خواستار پوششی با قیمت مناسب، رنگ‌ متناسب با هنجارهای جامعه، راحت و دارای شاخص‌های زیبایی شناختی ایرانی و اسلامی است تصریح کرد: این وظیفه طراحان مد و لباس است که موتور محرک جامعه شده و پاسخگوی نیازهای آنان باشد.

معاون امور هنری وزیر ارشاد گفت: اگر به همان اندازه که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه وارد شده است، سایر اعضای کارگروه مد و لباس نیز فعالیت می‌کردند اکنون شاهد پیشرفت بزرگتری بودیم.

وی افزود: لباس می‌تواند نماد فرهنگ جامعه باشد بنابراین طراحان لباس و هنرمندان این عرصه باید با مخاطب خود تعامل بیشتری داشته باشند و طرح‌های خود را با کیفیت بالاتری ارائه کنند.

شاه‌آبادی با بیان اینکه ماموریت اصلی در زمینه طراحی مد و لباس استقامت در نوآوری و توجه به شاخص‌های فرهنگی در این امر است، تأکید کرد: برقراری ارتباط مناسب و خوب بین جامعه‌ طراحان مد و لباس و اصناف تولیدکننده نشانگر عزم جدی تا رسیدن به تولید ملی است.

معاون امور هنری وزیر ارشاد ادامه داد: اقتراق میان این دو صنف می‌تواند به هنر طراحی لباس و مد لطمه بزند.

شاه آبادی گفت: پایه‌ای که در دولت دهم ریخته شده است به دولت یازدهم تحویل داده می‌شود و این بر عهده دولت یازدهم است که بار ساختمان خود را بر این پایه‌ها استوار کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها